مشاهده برنامه پروازی

چشم انداز

 

فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان یک شرکت دولتی و ملی  با کارکردهای چندگانه  فرصت مناسبی جهت شکوفایی در ابعاد مختلف استانی، منطقه ای و ملی با خود به همراه دارد. مهمترین ویژگی که در چشم انداز پیام بر آن تاکید می شود میزان اشتغالزایی است که بر آن مانور داده می شود.

در بخش ICT و صنایع هایتک پیام به عنوان پایلوت صنایع دانش بنیان در کشور مطرح می باشد و جزو اولین کریدورهای ICT می باشد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر روی آن برنامه ریزی نموده است . ایجاد شهرک بین المللی ICT و ایجاد زیرساخت های لازم برای فعالان این صنعت از جمله چشم اندازهایی است که برای منطقه ویژه اقتصادی پیام در نظر گرفته شده است.

در  بخش فرودگاهی پوشش مسافرت هوایی استان های البرز ، قزوین و غرب استان تهران از جمله ماموریت هایی است که برای فرودگاه پیام تعریف شده است . در صورت آغاز به کار فرودگاه بین المللی پیام ، با توجه به کارکردهای تخصصی فرودگاه مهرآباد در حوزه پروازهای داخلی و فرودگاه امام خمینی (ره) در حوزه پروازهای خارجی فعالیت دو جانبه فرودگاه بین المللی پیام می تواند در حوزه مسافری یقینا نقطه عطفی در بخش مسافری رقم بزند.

در چشم انداز ۲۰ ساله ای که برای فرودگاه بین المللی پیام در حوزه مسافری پیش بینی شده جابجایی ۱۳ و نیم میلیون مسافر در سال است همچنین در چشم انداز ۲۰ ساله کارگو جابجایی یک میلیون تن بار در سال پیش بینی گردیده است.

در بخش اقتصادی با تسهیل سازی قوانین و ایجاد زیرساخت های لازم و فراهم نمودن بستر سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله شهرک سلامت، گردشگری، فرهنگی، نمایشگاهی و حضور صنایع سبز که در ماموریت فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام تعریف شده می توان نوید رونق اقتصادی بی بدیلی را برای هموطنان عزیز داد.