.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
دوشنبه, 29 آبان 1396
رو عنوان : مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام بیان کرد:
عنوان : منطقه اقتصادی پیام آماده حضور فعالان بخش خصوصی ICT است
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۹:۳۲:۱۶
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام بیان کرد:

منطقه اقتصادی پیام آماده حضور فعالان بخش خصوصی ICT است

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام گفت :برای شر کتهایی که ازمرحله استارتاپی درحال گذر به مرحله گسترش وسرامدی هستند پیشنهاد تجمیع درمنطقه پیام را می دهیم

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، دکتر سعید زرندی مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در نشست خبری در باره فعالیت های این شرکت و همچنین برنامه های آینده  آن با اشاره به اینکه منطقه  ویژه اقتصادی پیام تنها منطقه ویژه اقتصادی زیر مجوعه  وزارت ارتباطات است ، گفت : این مجموعه در خدمت خانواده بزرگ ICT کشور قرار دارد .
وی شکل گیری فرودگاه پیام را از سال 69 و با وسعت 10 هزار هکتار اعلام کرد و افزود : این مکان برای تبدیل شدن به فرودگاه بین المللی در اختیار وزارت پست و تلگراف آن زمان قرار گرفت .
زرندی آغاز فعالیت رسمی این فرودگاه را در سال 74 به تصویب اساسنامه آن عنوان کرد و  گفت :در سال 80، 3600 هکتار به منطقه  ویژه اقتصادی تبدیل  شد.
 وی ادامه داد: در سال 90 در مصوبه  فعالیت  بازرگانی و توسعه صادرات هم به برنامه های این مجموعه اضافه شد.
وی این مجموعه را در دو بخش فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه پیام تعریف  و تاکید کرد : فعالیت های جدی این مجموعه از سال 86 آغاز و در دو سه سال گذشته سرعت گرفته است  و در حال حاضر 40 هکتار ، به سه فاز منطقه ویژه اقتصادی  اختصاص یافته و 16 هکتار نیز  دراختیار شرکت های دانش بنیان قرار می گیرد و56 هکتار هم آماده واگذاری است.
زرندی تاکید کرد : در حال حاضر حدود 100 شرکت در این مجموعه در حوزه صادرات و واردات  فعالیت می کند .
وی ، وجود گمرک زمینی و هوایی را یکی از مزایایی منطقه ویژه پیام عنوان کرد  و با بیان اینکه در این منطقه از مقررات گمرکی خارج می شود ، افزود : بدون تشریفات گمرکی در داخل منطقه کالاها متروکه نمی شود  و رسیدهای آن قابل خرید و فروش است .
مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: فرودگاه پیام تنها فرودگاه باربری کشور است ودر زمان های اضطراری جایگزین فرودگاه مهرآباد می شود و خدماتی هم به پروازهای بالگرد می دهد.
وی در بخشی دیگری از این نشست خبری با اشاره به برنامه های بیست گانه  در حال انجام این مجموعه تصریح کرد : این برنامه های مصوب شده برای ارائه عملکرد در شرکت ها به صورت پروژه محور مشخص شده تا قابل رصد و ارزیابی باشد .
زرندی ادامه داد :بازنگری در طرح جامع این فرودگاه با شرایط جدید کشور ، راه اندازی شهرک بین المللیICT ، استقرار شرکت های دانش بنیان ، مشارکت با بخش خصوصی  از  جمله برنامه های در حال اجرا است .
مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد شهر رسانه  مدیا سی تی و ایجاد شهرک صنعتی سرمایه گذاری  خارجی را از دیگر برنامه های بیست گانه  این مجموع اعلام کرد و با  اشاره به استقرار تجارت الکترونیک افزود : با توجه به وجود تمام زیر ساخت های تجارت الکترونیک، همکاری شرکت پست و همکاری کشور آذربایجان، سامانه تجارت الکترونیک دراین مجموعه مستقر می شود.
وی راه اندازی گمرک تخصصی و هوشمند ICT را از دیگر برنامه های در دست اجرا بیان کرد و تاکید داشت : در این باره ما تعهد داده ایم که در واردات حوزه  ICT با راه اندازی آزمایشگاه تخصصی، سرعت ترخیص کالاهای ICT را بالا بریم.
زرندی برسیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر ساماندهی فعالیت های بخش خصوصی با استفاده از موقعیت فیزیکی و امکانات منطقه ویژه اقتصادی پیام تاکید کرد و گفت: برای شرکت هایی که ازمرحله استارتاپی درحال گذر به مرحله گسترش و سرآمدی هستند پیشنهاد تجمیع درمنطقه پیام را می دهیم و برای بهره گیری از این فرصت از آنها دعوت می کنیم.

وی آموزش در حوزه هوانوردی را یکی از فعالیت های درحال اجرای این مجموعه اعلام کرد و افزود: در همین راستا در سال جاری 1350 نفر در شرکت هوایی پیام دوره های آموزش هوانوردی را فرا گرفتند.

مدیر عامل شرکت هوایی پیام، تملک ارضی ، احداث هتل و ایجاد بندر خشک را از دیگر برنامه ای بیست گانه این شرکت عنوان کردو افزود:  ارائه خدمات هوا نوردیMRO ، استقرار شرکتهای بین المللی کار گو و استقرار شرکتهای تخصصی در حوزه هوا نوردی به همراه برگزاری نمایشگاه بین اللملی حوزه هوا نوردی از دیگر برنامه های شرکت خدمات و منطقه ویژه پیام است .

وی با اشاره به اینکه در مجوعه پیام زمین وسوله در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد، افزود: در سه ماه آخر سال95،  با 36 شرکت جدید برای حضور در این مجموعه قرار داد بسته شده است و مجوز پروانه تاسیس دریافت کرده اند.

زرندی از استقرار نمایندگان  دستگاه های تایید کنند کیفیت و استاندارد کالا در فرودگاه پیام خبر داد و در ادامه گفت : نمایندگان این دستگاه ها بر اساس پنجره واحدبرای تسهیل و سرعت بخشیدن به ترخیص کالا در مجموعه فرودگاه پیام مستقر شده اند.

وی درباره میزان درآمد شرکت خدمات هوایی و منطقه اقتصادی پیام از واریز 400 میلیارد تومان درآمد به حساب خزانه دولت در سال 95 خبر داد و به رشد صد درصد این مبلغ نسبت به سال گذشته اشاره کرد.


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات هوایی پیام می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0