.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
پنج‌شنبه, 2 فروردين 1397
    /  7
رو عنوان : دکتر زرندی در جلسه کارگروه اصلاح قانون کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مطرح کرد:
عنوان : آمادگی منطقه ویژه پیام جهت اجرای قانون جدید اشتغال مناطق ویژه اقتصادی به صورت پایلوت با رویكرد تسهیل روابط فی مابین كارگر و كارفرما
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ 
ساعت : ۱۴:۴۰:۳۴

سومین جلسه کارگروه اصلاح مقررات اشتغال نیروی انسانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با حضور  دکتر مرادپور دبیرشورای راهبردی اشتغال و تامین اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام در این جلسه دکتر زرندی با اشاره به ضرورت تسهیل روابط کارگر و کارفرما در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود : ماموریت اصلی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعمال قوانین سهل و رویه های شفاف و متفاوت با سرزمین اصلی بوده است که متاسفانه بطور کامل در کشور شکل نگرفته است.

وی با استقبال از طرح اصلاح قوانین کار در مناطق ویژه اقتصادی اظهار داشت : باید سعی کنیم قوانین کار در مناطق ویژه اقتصادی را نسبت به قانون کار سرزمین اصلی ساده نماییم و در این راستا منطقه ویژه اقتصادی پیام آمادگی این را دارد که بصورت پایلوت این قانون را در بازه زمانی دوساله در کشور عملیاتی نماید .

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به وجود قوانین پیچیده و دست و پاگیر اداری در کشور گفت : فرایند های اداری کشور بسیار پیچیده ، غیر شفاف و غیر الکترونیکی است و تازمانی که این قوانین اصلاح نگردد امکان جذب سرمایه گذار بصورت جدی وجود نخواهد داشت . 

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد با اصلاح قانون کار در منطقه ویژه اقتصادی پیام تحول چشمگیری در خصوص جذب سرمایه گذار و ایجاد استغال پایدار در منطقه صورت پذیرد . 

در ابتدای این نشست دکتر مراد پور با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده برای اصلاح قانون کار در مناطق ویژه اقتصادی کشور گفت : در راستای اصلاح قوانین کار در مناطق ویژه اقتصادی تلاشهای بسیاری شده است و از مدل های قوانین کشور های مختلف همچون سنگاپور ، مالزی ، چین و امارات استفاده شود.

وی در خصوص مزیت های اصلاح قوانین کار در مناطق ویژه اقتصادی گفت : با اصلاح قوانین شاهد تحول در مناطق و ایجاد اشتغال در این مناطق خواهیم بود.

وی از برنامه های بعدی این کار گروه را ایجاد صندوق تامین اجتماعی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عنوان کرد.


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات هوایی پیام می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0