.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
دوشنبه, 30 بهمن 1396
رو عنوان : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
عنوان : ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پیام ، برای ایجاد 100 هزار شغل
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ 
ساعت : ۹:۳۵:۱۸

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : منطقه ویژه اقتصادی پیام ظرفیت ایجاد 100 هزار شغل را دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام به نقل از خبرگزاری صداوسیما جهرمی در جلسه شورای اداری استان البرز گفت : در صورت راه اندازی کریدور فناوری پیام 100 هزار شغل پایدار ایجاد می شود که مرحله دوم مطالعات با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و طرف های خارجی در حال اجراست.
وی که وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان البرز است با اشاره به تقاضای مردم البرز برای مسافربری شدن فرودگاه پیام که زیرساخت های مناسبی نیز دارد، افزود : سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع تاحدودی خرده گرفته است که استاندار و دادستان البرز در حال رفع مشکلات پیش رو هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه ی فرودگاه پیام که از بخش های مهم و تاثیرگذار در اشتغالزایی است، فاز دوم مطالعاتی آن با هماهنگی پارک علم و فناوری آغاز شده و تبدیل این فرودگاه به فرودگاهی مسافربری نیز از دیگر ظرفیت هایی است که باید به آن توجه داشت. بحث سوخت رسانی فرودگاه پیام نیز باید مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد.
آذری جهرمی همچنين گفت: مشكلى كه وجود دارد اين است كه استفاده بيش از حد از فرودگاه امام باعث شده است كه يك ظرفيت بزرگ در البرز ديده نشود.
وی عدم شفاف سازى در حوزه حمل و نقل و مسافربرى اين فرودگاه را نامطلوب دانست و گفت: بحث اشتغال در البرز مهم تلقى می شود. زيرا به دليل حجم مسافر و مهاجر پذيرى این استان باید این امر  ساماندهى شود. چراكه باوجود ايجاد اشتغال بسيار در البرز، همچنان به شغل نياز است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرک گلخانه ای هشتگرد که الگویی موفق در این حوزه است حقآبه آن را گرفته و به مسکن مهر داده اند که مشکلات فراوانی را برای فعالان این عرصه پدید آورده است.
وی به چند مشکل در البرز اشاره کرد و گفت: مشکل اول پرداخت سخت تسهیلات بانکی به متقاضیان و دومین مشکل نبود یک نمایشگاه بین المللی در البرز است که خلا بزرگی برای عرضه محصولات به شمار می رود.
جهرمی به اهمیت مبارزه با قاچاق در راستای اقتصاد مقاومتی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه البرز بارانداز قاچاق استان تهران شده است که نظام مبارزه با قاچاق نیاز به حمایت جدی و امکانات بیشتر دارد و اگر قاچاق در البرز ساماندهی شود بازار بزرگ قاچاق در پایتخت از بین می رود.

 


کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت خدمات هوایی پیام می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

DOURAN Portal V4.0.3.0

V4.0.3.0