مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد:

ارتقاء استانداردهای ایمنی فرودگاه پیام به دنبال مسافری شدن

محمدسعید شرفی، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نظارت […]

محمدسعید شرفی، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به نظارت این دفتر بر ایمنی و عملیات پروازی تمام فرودگاه‌های کشور گفت : فرودگاه پیام از سال گذشته درخواست کرد که از وضعیت بار و آموزشی وارد فاز مسافربری شود. این فرودگاه بعد از درخواست، موظف بود که نظام نامه ها و فرآیندهایی را برای این تغییر تهیه کند که تهیه کرد و برای سازمان فرستاد.

وی افزود: بعد از اینکار باید مشخص می شد که این نظام نامه ها و فرآیندها توسط نیروی انسانی کارآمد و با ابزار مناسب اجرا می شود یا خیر، که این اقدام هم انجام شد.در فرودگاه پیام برای صدور اجازه پرواز مسافری برخی مشکلات در زیرساخت‌های فرودگاه مشاهده شد که برای هواپیماهای مسافربری مناسب نبود. چند جلسه جدی برگزار شد و شرایط استاندارد برای فعالیت در حوزه مسافربری ابلاغ شد.

وی ادامه داد: مواردی چون اصلاح روکش باند، رفع موانع پروازی اطراف باند، خط کشی استاندارد سطوح پروازی، تبادل موافقت‌نامه‌ها با شرکت فرودگاه‌ها برای تبادل ترافیک پروازی در حوزه مراقبت پرواز ، الزامات آتش‌نشانی فرودگاه، آموزش نیروی انسانی، سامانه‌های آتش‌نشانی و … باید در فرودگاه انجام می‌شد تا اجازه پرواز مسافری صادر شود.

شرفی با اشاره به اینکه سازمان بعد از بازرسی مستندات و زیرساخت‌ها متوجه رفع اشکالات وارد به فرودگاه پیام شد، گفت: بنابراین موافقت دفتر نظارت به سازمان اعلام شد و رییس سازمان نیز مجوز پرواز مسافری را برای پیام صادر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *