مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

دكتر زرندي عنوان كرد :‌

استقرار واحدهای ICT در سال ۹۶ در منطقه ویژه پیام

استقرار واحدهای ICT در سال ۹۶ در منطقه اقتصادی پیام و گسترش اقتصاد مقاومتی با توسعه صنایع دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.

 

 

استقرار واحدهای ICT در سال ۹۶ در منطقه اقتصادی پیام و گسترش اقتصاد مقاومتی با توسعه صنایع دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام با تاکید بر لزوم شناساندن قابلیت های منطقه اقتصادی پیام گفت:‌ امیدواریم با استقرار شرکت های دانش بنیان، این منطقه در تحقق اقتصاد مقاومتی،‌ پر رونق عمل کند.

سعید زرندی در گفتگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به ۲۰ برنامه تدوین شده در مجموعه پیام در حوزه بازرگانی، ICT و زیرساختی گفت: براساس این سه حوزه، اقداماتی را برنامه ریزی کردیم که از جمله آنها جذب ۳۰ شرکت تولیدی بود که تعداد زیادی از آنها در حوزه IT فعالیت دارند که به جمع فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، اضافه شد.

وی یکی از اقدامات مهم در سال ۹۵ را اخذ مجوز از مجمع شرکت برای امکان مشارکت با بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: تعداد زیادی از آنها با مشارکت بخش خصوصی تعریف و مراحل واگذاری اش انجام شده است.

زرندی در پاسخ به سوالی در زمینه اقدامات انجام شده در گسترش اقتصاد مقاومتی در این شرکت، گفت: از جمله برنامه های این منطقه بر اساس شاخص های اقتصاد مقاومتی، توسعه صنایع دانش بنیان بود که تفاهم نامه ای میان وزیر ارتباطات و معاون علم و فناوری رئیس جمهور، امضاء شد.

وی درباره استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهارکرد: در این فاز، ۱۶ هکتار را آماده سازی کرده ایم و آماده استقرار شرکت های دانش بنیان هستیم که امیدواریم این منطقه در تحقق اقتصاد مقاومتی،‌ پر رونق عمل کند.

زرندی تقویت ارتباطات بین المللی با حضور سرمایه گذاران خارجی را از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر چند فعالیت زیرساختی در حال انجام است. وی تعامل با سایر شرکت های حوزه ICT را ضروری برشمرد و گفت: در بخش تولید حوزه ICT و مرحله ای که نیاز به حضور کارگاهیِ بزرگ است و از مرحله استارتاپی خارج می شود، وزارت ارتباطات منطقه ویژه اقتصادی پیام را برای این کار مشخص کرده است که بدین منظور با سایر شرکت های حوزه ICT در ارتباطیم. مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام ادامه داد: به عنوان مثال با شرکت ارتباطات زیرساخت برای مهمترین نیاز ما که تامین زیرساخت ارتباطات است در تعامل هستیم، همچنین با سازمان فناوری اطلاعات و تنظیم مقررات و استقرار واحدها و دعوت از مجموعه های بزرگ در زمینه تجهیز آزمایشگاه های ICT با سازمان تنظیم مقررات جلساتی داشته و داریم و در سال ۹۶ با تحقق برنامه ها، شرایط خوبی برای استقرار واحدهای ICT فراهم می شود.

مدیرعامل فرودگاه پیام اظهار کرد: جلسات متعددی با سرمایه گذاران بخش خصوصی و فعالان این عرصه، از جمله با اتاق بازرگانی داشته ایم و در نشست های پی در پی، واحدهای حوزه ICT را دعوت کرده ایم تا با قابلیت های مجموعه پیام آشنا شوند، چرا که این منطقه یکی از بهترین مناطق اقتصادی کشور و متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که مهمترین رسالت ما اطلاع رسانی درست، به منظور شناخت این منطقه، برای فعالان این عرصه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *