مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

ایجاد هاب صادرات و واردات ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام

سی و دومین جلسه کمینه تشخیص و ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار گردید.

 

سی و دومین جلسه کمینه تشخیص و ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی: در ابتدای جلسه علیخانی- معاون منطقه ویژه اقتصادی پیام گزارش کاملی از روند فعالیت ها و برنامه های توسعه ای شرکت ارائه نمود.

سپس محمد رضا واعظی پور – مدیرکل امور گمرکی و خدمات بازرگانی شرکت و عضو کمیته- به بیان ظرفیت های قانونی و پتانسیل های منطقه ویژه اقتصادی وفرودگاه پیام پرداخته و حضور شرکت های بازرسی فنی و آزمایشگاه تخصصی ICT در منطقه را از پتانسیل مناسب این منطقه بر شمرد و بر برنامه ریزی جهت جذب حداقل ۷۰ درصد صادرات و واردات محصولات حوزه ICT از این منطقه اشاره نمود.

وی همچنین  ایجاد کریدور ریلی – هوایی و هاب صادراتی محصولات ICT را از اهم برنامه های در دست اقدام بر شمرد و اظهار امیدواری کرد با استقرار شرکت های دانش بنیان حوزه ICT امکان صادرات محصولات این صنعت بیش از پیش فراهم گردد.

در ادامه مهندس فلاح – معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رایویی و رئیس کمیته- ضمن قدردانی از فرصت پیش آمده برای اعضای کمیته جهت آشنایی با ظرفیت های قانونی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، بر حضور مؤثر و شایسته شرکت ها و تولیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات حوزه  ICT کشور و مراکز تبادل داده در منطقه ویژه اقتصادی پیام تأکید و اظهار امیدواری کرد با تعاملات صورت پذیرفته امکان استفاده از ظرفیت های قانونی و پتانسیل های مناسب و زیرساختهای فراهم شده در منطقه ویژه اقتصادی پیام برای شرکت های دانش بنیان و صنعت ICTفراهم گردد.

درخاتمه مقررگردید موضوع ارزیابی شرکتهای دانش بنیان در دستور کار بازنگری دستورالعمل اجرایی کمیته تشخیص و ارزیابی ماده ۱۶۳ قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *