مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

بازدید سرمایه گذاران و مدیران واحد های صنعتی اشتهارد از منطقه ویژه اقتصادی پیام

صبح روز چهارشنبه هیات اقتصادی ۲۵ نفره متشکل  از مدیران  واحد های صنعتی اشتهارد برای بازدید از قابلیت ها و فرصتهای سرمایه گذاری از  فاز های ۱و ۲ و دو واحد تولیدی و صنعتی منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند .

صبح روز چهارشنبه هیات اقتصادی ۲۵ نفره متشکل  از مدیران  واحد های صنعتی اشتهارد برای بازدید از قابلیت ها و فرصتهای سرمایه گذاری از  فاز های ۱و ۲ و دو واحد تولیدی و صنعتی منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کردند .

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت:  مهندس واعظی پور مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالا شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی  پیام هدف از این بازدید  را  بررسی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام برشمرد .

واعظی پور  پس از بازید در نشستی مشترک با این هیات اقتصادی   با بیان این که منطقه ویژه اقتصادی پیام بستر مناسبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است افزود : این منطقه به عنوان نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به پایتخت (۴۰ کیلومتر) و مراکز عمده مصرف کالا و خدمات ، وجود فرودگاه ویژه باربری بین المللی و گمرک قرارگرفتن در مجاورت راه آهن سراسری مترو تهران و دیگر شاهراه های ارتباطی کشور به ویژه مسیر تلاقی ۱۳ استان، دارای پتانسیل بالایی در جذب سرمایه گذار است.

مردم کل امور گمرکی و ترانیت کالا منطقه ویژه اقتصادی پیام در ادامه به تشریح برنا مه های بیست گانه  شرکت پرداخت و عدم مترو که شدن کالا ، هزینه انبار داری ارزان ، خدمات تخلیه و بارگیری با هزینه پایین از جمله مزیت های گمرکی منطقه ویزه اقتصادی پیام دانست .

ایشان در ادامه افزود  : با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین وزیر ارتباطات و معاون علمی فناوری ریاست جمهوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام متعهد شده است تا با شرایط مناسب زمین در اختیار شرکت‌های دانش بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دهد .

واعظی پور تامین زیرساخت‌های اصلی استقرار صنایع دانش بنیان، راه اندازی گمرک محصولات دانش بنیان از طریق رایزنی با وزارت امور اقتصاد و دارایی را از دیگر تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این تفاهمنامه  بر شمرد .

او همچنین از راه‌اندازی گمرک تخصصی برای واردات و صادرات محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد و گفت: گمرک تخصصی می‌تواند در راستای افزایش سرعت ترخیص واردات مؤثر باشد

وی در پایان ،  مذاکرات صورت گرفته با هیات سرمایه گذاری  را مطلوب ، و ابراز امیدواری کرد با تشکیل کمیته های پیگیری حضور سرمایه گذاران و تلاش متخصصان در آینده شاهد عقد قرار داد ها در حوزه های مختلف به ویژه ict   باشیم .

در این بازدید سایر ویژگی ها و امتیازات ، سرمایه گذاری توسط  معاون اداره کل بازاریابی ، فروش و سرمایه گذاری  آقای  نوروزی  فرد و  فرودگاهی تو سط  معاون هاب پستی آقای شیخ الاسلام  تشریح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *