مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶

بازدید مسئولان شرکت لجستیک اِکول از ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی پیام

مسئولان سومین شرکت لجستیک اروپا  ( اکول)   روز شنبه با حضور در منطقه ویژه اقتصاد پیام  ازظر فیت های اقتصادی این منطقه بازدید کردند.

 

مسئولان سومین شرکت لجستیک اروپا  ( اکول)   روز شنبه با حضور در منطقه ویژه اقتصاد پیام  ازظر فیت های اقتصادی این منطقه بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام ، در ابتدای این بازدید مسئولان شرکت اکول  در نشستی مشترک که با حضور دکتر زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره پیام به منظورتبادل اطلاعات در خصوص زیر ساخت های موجود جهت توسعه همکاری اقتصادی و لجستیک برگزار گردید شرکت و حوزه فعالیت های تجاری و لجستیک خود را تشریح نمودند .

دکتر زرندی در این نشست ضمن خوش آمد گویی به هیات اقتصادی ترکیه ای افزود : منطقه ویژه اقتصادی پیام  به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و  واقع شدن در کریدور حمل ونقل بین المللی شرق و غرب با تمهیدات آگاهانه و ایجاد پیوند و مناسبات بین المللی و با برنامه ریزی دقیق می تواند جایگزین مناسبی برای  مناطق اقتصادی کشور های حاشیه خلیج فارس گردد  .

ایشان ضمن تشریح برنامه های بیست گانه توسعه منطقه ویژه اقتصادی پیام  خاطر نشان کرد : موضوع راه اندازی شهرک آی سی تی در دستور برنامه های این مجموعه بوده و در تفاهم نامه ای که با شرکت سنگاپوری صورت گرفته طرح مطالعاتی آن در دست اقدام است .

مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ایجاد شهر رسانه ای مدیا سی تی و ایجاد شهرک صنعتی سرمایه گذاری  خارجی را از دیگر برنامه های بیست گانه  این مجموع اعلام کرد و با  اشاره به لزوم تجارت الکترونیک افزود : با توجه به وجود زیر ساخت های تجارت الکترونیک ، همکاری شرکت پست و کشور آذربایجان، سامانه تجارت الکترونیک دراین مجموعه مستقر خواهد شد .

احمد موسول مدیر عامل شرکت اکول نیز در این نشست  اظهار داشت: شرکت  اکول  از سال ۱۹۹۰ تاسیس شده و از سال ۱۹۹۴ در کشور ترکیه  فعالیت خود را با به کار گیری ۵ هزار نفر در داخل این کشور و ۲ هزار نفر در خارج از ترکیه فعالیت می نماید  و هم اکنون در حوزهای خودرو ، پوشاک ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، الکترونیک و انبار داری ، لجستیک و حمل و نقل فعالیت می کند و در حال حاضر در بیش از ۱۴ کشور حضور فعال دارد .

وی افزود : شرکت اکول پس از بررسی های لازم تصمیم جدی برای حضور بیشتر در ایران را دارد .

ایشان با اشاره به کسب تجربه ۲۶ ساله سرمایه گذاری در حوزه های مختلف اقتصادی در ترکیه ، ایران را بستر مناسبی برا ی سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل و  لجستیک دانست .

وی بیان داشت شرکت اکول در حال حاضر  در شهرک صنعتی قزوین  فعالیت خود را در زمینه تولید و بسته بندی آغاز نموده و با ابراز علاقه مندی ، منطقه ویژه پیام را دارای پتانسیل خوبی جهت اجرای فاز دوم تمام اتوماتیک پروژه انبارهای اکول دانست.

در ادامه مهندس واعظی مدیر امور گمرکی و ترانزیت کالا ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی را یادآور ی و افزود :  مناطق ویژه اقتصادی در قانون جمهوری اسلامی به نوعی یک بندر خشکی است که ممکن است با الزمات قانونی خاص خودش  در هر جای کشور ایجاد شده و مزیت های نسبی خود را نیز دارا میباشد  .

در پایان این نشست  هیات اقتصادی از مجموعه رمپ پروازی و تعدادی از  صنایع مستقردر  منطقه ویژه اقتصاد پیام بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های بخش هوانوردی و منطقه ویژه قرار گرفتند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *