مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۶

برج مراقبت پیام ناجی هواپیمای آموزشی/ سرنشینان سلامت هستند

با تدبیر و هوشیاری تیم مراقبت شرکت خدمات هوایی پیام هواپیمای آموزشی که دچار نقص […]

با تدبیر و هوشیاری تیم مراقبت شرکت خدمات هوایی پیام هواپیمای آموزشی که دچار نقص فنی شده بود بر زمین نشست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، سرپرست برج مراقبت فرودگاه پیام گفت: هواپیمای سانحه دیده از نوع تکنام متعلق به مدرسه هوانوردی پارسیس بود که ساعت ۴۰ :۹ دقیقه درخواست خزش و پرواز نمودند.

با نزدیک شدن به زمان پایان عملیات پرواز ، حدود ۳۵ :۱۰ دقیقه مطابق معمول و با تماس اولیه اطلاعات فرودگاه منتقل می شود و خلبان هیچ گزارشی مبنی بر اشکال فنی در هواپیما اعلام نمی کند در نزدیکی فرودگاه حالت اضطرار را اعلام می نماید .

بعد از اعلام اضطرار برج مراقبت برای این پرواز حالت اولویت قائل می شود و پرواز ماقبل و آماده landing این هواپیما را در نوبت بعد جهت فرود قرار می دهد با این شرایط باز هواپیما با توجه به شرایط موجود به ابتدای باند نمی رسد و قبل از باند فرودگاه به زمین می نشیند.
وی یادآور شد : خوشبختانه برای سرنشینان اتفاقی رخ نداد و فقط هواپیما دچار آسیب جزئی شد.

حریرچیان در ادامه افزود، خلبانان با دستور العمل هایی که اجرا می کنند از حوادث جلوگیری می کنند و در این اتفاق نیز شرایط به گونه ای رقم خورده که خلبان توانسته هواپیما را تا ابتدای باند و قبل از باند به صورت فرود اضطرار برساند و بر زمین بنشاند.
حریرچیان با اشاره به سبک وزن بودن هواپیما اظهار داشت : به دلیل سبک وزن بودن هواپیما، خلبان با مهارت توانست با شیب ملایم بر زمین بنشیند و خوشبختانه مهارت خلبان در نشاندن هواپیما بر روی زمین قابل توجه است.
سرپرست مدیریت عملیات هوانوردی فرودگاه پیام خاطر نشان ساخت : با در نظر گرفتن مشیت الهی برای سالم نشستن هواپیما بر روی زمین کادر برج مراقبت در این شرایط دستورالعمل هایی دارد که همگی را به کار می بندیم و تمام عوامل را آماده باش نگه می داریم و البته عکس العمل خوبی که همکار ما انجام داد این بود که در نشستن اولویت به این هواپیما داد و این اقدام در بیشتر آسیب کمتر به هواپیما موثر واقع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *