مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

بررسی قابلیت های همکاری مشترک اقتصادی ایران و لهستان در پیام

هیات بازرگانی و اقتصادی لهستانی از شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کردند.

هیات بازرگانی و اقتصادی لهستانی از شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصادی پیام، صبح امروز هیات بازرگانی و اقتصادی از کشور لهستان با حضور در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کردند و با دکتر سعید زرندی مدیر عامل و رییس هیات مدیره این منطقه دیدار و گفتگو نمودند.
دکتر سعید زرندی ضمن خوش آمد گویی به هیات لهستانی، چشم انداز آینده منطقه  ویژه و فرودگاه بین المللی پیام را برای این هیات تشریح نمود. 

وی یادآور شد منطقه ویژه اقتصادی پیام در صادرات و واردات ، انبارداری و نگهداری کالا و در دو حوزه ICT و صنایع دانش بنیان به طور ویژه فعالیت می کند.

زرندی خاطر نشان ساخت منطقه ویژه اقتصادی پیام در حوزه صادرات و واردات شرایط ویژه ای در ایران دارد به طوری که حدود ۳۰ درصد از صنایع کشور در شعاع ۱۰۰ کیلومتری این منطقه ویژه وجود دارد که این ویژگی جایگاه ویژه ای به پیام در میان مناطق ویژه داده است .

مدیر عامل  شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در پاسخ به هیات لهستانی اظهار داشت : منطقه ویژه پیام به راه آهن وصل نیست ولی مشاوری برای این کار در نظر گرفته شده و طراحی های لازم صورت گرفته و در حال حاضر نیز به دنبال این هستیم تا اراضی در مسیر خط راه آهن را تعیین تکلیف کنیم و به دنبال سرمایه گذار برای ساخت راه آهن هستیم.

وی با اشاره به نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی پیام به خط راه آهن سراسری ایران افزود : فاصله عمودی منطقه تا ایستگاه ۵ کیلومتر و تا نزدیک ترین ایستگاه حدود ۱۲ کیلومتر است.

زرندی افزود:  مشاورین منطقه در حوزه مسافربری دو فاز را طراحی کرده اند که در راه اندازی فاز اول از امکانات موجود استفاده می شود و سالن ۶ هزار متری موجود با تغییر کاربری برای پذیرش مسافر آماده می شود.

وی در تشریح فاز دوم یادآور شد : ترمینال ۳ و نیم میلیون نفره در فاز دوم طراحی و اجرا می شود که طراحی های اولیه آن انجام شده و تا کنون با چندین گروه بین المللی برای راه اندازی ترمینال مسافربری مذاکراتی انجام شده و تمایل داریم به صورت BOT یا BLT اجرا نماییم. مطالعات را برای تاییدیه به دولت فرستادیم و بعد از گرفتن تاییدیه فراخوان صادر می کنیم.
دکتر زرندی در بخش دیگری از سخنانش افزود : حمل و نقل کارگو از جمله موضوعاتی است که می توان فصل مشترک همکاری بین ایران و لهستان تعریف نمود و شرکت خدمات هوایی پیام این قابیلت را دارد تا واردات و صادرات هوایی بین ایران و لهستان را پوشش دهد.
حضور هیات لهستانی در بخش های مختلف شرکت هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام از برنامه های پایان بخش حضور هیات لهستانی در پیام بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *