مهندس علی بابایی ربیعی سرپرست دفتر طرح توسعه و عمران فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام خبرداد :

بهره برداری از شبکه جدید آبرسانی پیام

شبکه جدید آبرسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۰۹:۱۱

 


شبکه جدید آبرسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پیام، مهندس علی بابایی ربیعی سرپرست دفتر طرح توسعه و عمران فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اعلام این خبر افزود: بخشی از شبکه قدیمی آبرسانی پیام که از چاه قزلحصار آب را به فرودگاه و منطقه پیام انتقال می داد، از جنس آزبست بود؛ علاوه بر اینکه این نوع لوله از نظر استانداردهای آبرسانی جهت آب شرب مردود می باشد، دچار فرسودگی شدیدی هم شده بود. به دلیل فرسودگی هر از چند گاهی دچار آسیب هایی می شد که تعمیر آن هزینه گزافی بر پیام تحمیل می کرد و همچنین انشعابات غیر مجاز نیز، به طور گسترده از آن منشعب، که این خود دلیل دیگری برای ضرورت بازسازی شبکه انتقال آب پیام بود .
مهندس بابایی ربیعی افزود : اجرای شبکه مذکور از تابستان ۹۶ آغاز و در نوسازی شبکه از لوله های پلی اتیلن به طول ۶ کیلومتر استفاده نمودیم، بخشی از لوله گذاری از داخل اراضی پیام و بخشی دیگر در خارج از اراضی عبور می کند.
سرپرست دفتر طرح توسعه و عمران فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: یک مخزن بتنی ۵۰۰متر مکعبی و یک مخزن هوایی ۱۰۰ متر مکعبی برای ذخیره آب احداث و کل شبکه ایجاد شده از طریق سیستم تله متری با هم مرتبط می باشند.
مهندس بابایی ربیعی در پایان افزود این پروژه حدود ۱۵ میلیارد ریال هزینه داشته که به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *