مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶

تلاقی راه آهن و فرودگاه برای اولین بار درکشوردر منطقه ویژه اقتصادی پیام

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از دستور کارهای مهم این  شرکت را رساندن ریل راه آهن به فرودگاه پیام عنوان کرد

 

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از دستور کارهای مهم این  شرکت را رساندن ریل راه آهن به فرودگاه پیام عنوان کرد .

سعید زرندی درنشست هم اندیشی مشترک هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پیام و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی گفت: برنامه ریزی برای ایجاد یک شهرک لجستیک  از اولویت های منطقه ویژه اقتصادی پیام است.

وی افزود: برای تاسیس این شهرک با تعدادی از هیئت های  داخلی و خارجی مذاکراتی داشته ایم و دراین زمینه توافقات اولیه ای نیز صورت پذیرفته است .

زرندی : یکپارچه سازی اطلاعات ،  ساماندهی مناسب حمل و نقل ، انبارداری اصولی، جابه جایی کالا ، بسته بندی و برنامه ریزی امنیتی  را از اهدافی دانست که در ایجاد شهرک لجستیکی مورد توجه خاص قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل پیام گفت: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام درحال بازنگری ، مطالعه و بررسی مجدد است تا مشخص کنیم چه صنایعی را می توانیم برای فعالیت در شهرک صنعتی این منطقه بپذیریم .

وی افزود: مکان مناسب برای استقرار هر یک از صنایع و بررسی پیرامون محل ایجاد  پایانه صادراتی و همچنین ایستگاه راه آهن را از جمله طرحهای مهم دردست اجرای این منطقه  دانست و گفت  : تنها فرودگاه کشور که به ریل راه آهن متصل می شود و توافقات آن با شرکت راه آهن چمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته  فرودگاه شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام است .

سعید زرندی ساماندهی اقتصاد کشور را مستلزم حضور فعال بخش خصوصی در عرصه تولید و کارآفرینی دانست و گفت: اتاق بازرگانی البرز درتوسعه  استان  و هدایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منطقه ویژه اقتصادی پیام نقش مهمی را ایفا می کند.

ایشان در ادامه از مقدمات  اجرای طرح بین المللی تاسیس شهرک  “آی سی تی” در این منطقه خبر داد و گفت : برای ایجاد  این شهرک تفاهم نامه ای با یک شرکت سرمایه گذار از کشور سنگاپور به امضاء رسیده است و این پروژه در زمینی به  مساحت ۳۵۰ هکتار احداث خواهد شد.

سعید زرندی همچنین از برنامه ریزی برای شهرک دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد و گفت: این منطقه مسئولیت تامین زمین و انجام زیر ساخت های لازم برای ایجاد این شهرک را بر عهده گرفته و با توجه به تاثیر و نقش آفرینی این گونه مراکز در حوزه اقتصاد دراین زمینه تفاهم نامه ای برای استقرار شرکت های موصوف فی مابین دکتر واعظی وزیرارتباطات و فن آوری اطلاعات و دکتر ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور به امضاء  رسیده است . 

وی در پایان طرح ایجاد شهر رسانه ای این منطقه  اشاره کرد و افزود : در شورای عالی اتحادیه فضای مجازی این پروژه مطرح و مورد استقبال قرار گرفته و در این زمینه با برخی از مدیران شبکه های صدا و سیما مذاکراتی نیز صورت پذیرفته است . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *