مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

حمایت از شرکت های دانش بنیان یا در لبه دانش اولویت اول شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژ اقتصادی پیام

  مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به همراه جمعی از مدیران  روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه از شرکت های سرمایه گذار  مستقر در منطقه ویژه اقتصادی  بازدید و  به بررسی مشکلات و رفع  نیاز های آنها پرداختند.

 

  مدیرعامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام به همراه جمعی از مدیران  روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه از شرکت های سرمایه گذار  مستقر در منطقه ویژه اقتصادی  بازدید و  به بررسی مشکلات و رفع  نیاز های آنها پرداختند.

در این دیدار مهندس حیدری مدیر عامل شرکت دهکده جهانی ضمن خوش آمد گویی به دکتر زرندی و هیات همراه ضمن ارائه  گزارشی کامل از وضعیت عملکرد ، تولید و فروش دهکده جهانی  به چشم انداز آتی شرکت پرداختند و راهکارهای عملی جهت بهبود روند تولید و افزایش فروش را ارائه نمودند.

وی افزود : سیستم های صوتی و تصویری خودرو، برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه از سوی متخصصان داخلی کشور بومی سازی شده و به تولید انبوه رسیده و راه اندازی فاز نخست این کارخانه برای ۲۰۰ نفر از جوانان تحصیلکرده کشور اشتغال مستقیم ایجاد و این محصولات به صورت تقریبا کامل بومی سازی می شود.

حیدری در ادامه گفت: این کارخانه در فاز نخست با سرمایه گذاری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار برای ماشین آلات و سه میلیون دلار سرمایه در گردش ایجاد شده و برای راه اندازی آن هیچ وامی از منابع بانکی و دولتی اخذ نشده است.

مدیرعامل شرکت دهکده جهانی از صادرات یک هزار دستگاه «دی وی دی» مخصوص پژو پارس در سال گذشته به کشور عراق خبر داد و ابراز امیدواری کرد امسال نیز به سایر کشورهای منطقه و همسایه صادرات داشته باشند.

در پایان بازدید از این شرکت  دکتر زرندی ضمن تشکر از اقدامات موثر و مطلوب مدیر عامل آن اعلام نمود که :با توجه  به   فعالیت این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی پیام ، یقینا آینده بسیار روشن و مطلوبی برای آن متصور و بی شک  و رویکرد منطقه ویژه اقتصادی پیام  حمایت کامل از شرکتهایی است که  نزدیک به لبه دانش و یا در حوزه دانش بنیان  فعالیت دارند .

وی بیان داشت : باید این محصول در سطح کشور معرفی ، و مشخص شود که توان تولید در داخل منطقه ویژه اقتصادی پیام وجود دارد. در همین راستا شرکت دهکده جهانی می تواند همکاری بسیار خوبی با شرکت هایی که در حوزه تولید خودرو فعالیت میکنند داشته باشد .

وی گفت : این شرکت باید بیشتر در حوزه بازاریابی و بازرگانی  فعالیت کند و مزیت رقابتی این شرکت با دیگر محصولات مشابه حضور در منطقه ویژه اقتصادی پیام میباشد که هم دسترسی به بازار خوب برای واردات و هم صادرات دارد.

ایشان ضمن اعلام آمادگی مجموعه پیام از  شرکت هایی که در زمینه های آی سی تی ، الکترونیک و صنایع  هایتک فعالیت  میکنند افزود : منطقه ویژه اقتصادی پیام در حال آماده سازی بستر و زیر ساخت های مناسب جهت  حضور این صنایع در منطقه میباشد .

دکتر زرندی در ادامه بازدید خود از خط تولید  شرکت  تراشه پرداز حافظه فدک  که در حوزه  تولید رم های PC   فعالیت میکند از نزدیک روند توسعه و فعالیت این شرکت را بررسی نمود .

لازم به ذکر است که  شرکت تراشه پردا حافظه فدک از سال ۹۵ ۱۳فعالیت خود را در منطقه ویژه اقتصادی پیام آغاز کرده و به طور مستقیم ۱۳ نفردر این شرکت اشتغال دارند وتولیدات این شرکت حافظه های کامپیوتر در همه ظرفیت ها اعم از DDR 2 DDR3 DDR4  بوده که هم برای سیستم های PS  کارکرد دارد و هم برای لپ تاپ که با اجناس موجود در بازار جهانی برابری میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *