مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

پیام و اورژانس کشور می توانند همکاری های بیشتری با هم داشته باشند

شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام نزدیکترین منطقه ویژه به تهران است و پتانسیل خوبی برای توسعه کشور دارد.

 

شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام نزدیکترین منطقه ویژه به تهران است و پتانسیل خوبی برای توسعه کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات هوایی پیام : مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با اورژانس کشور در جهت بهره برداری از بالگردهای پیام برای  ارائه خدمات به بیماران اورژانسی گفت : شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام نزدیکترین منطقه ویژه به تهران است و پتانسیل خوبی برای توسعه کشور دارد.
دکتر سعید زرندی افزود این منطقه در دو بخش کارگو و آموزشی فعال است و اگر استان به تعدات خود عمل کند بخش مسافری فرودگاه نیز فعالیت خود را آغاز می نماید .
وی با اشاره به کاهش پروازهای کارگو در سال های گذشته گفت : در چند ساله اخیر با گران شدن سوخت پروازهای کارگو کاهش چشم گیری داشت ولی با رایزنی و پیگیری های زیادی که انجام شد توانستیم بخشی از مشکلات را حل و پروازهای کارگو را از سر بگیریم.
دکتر زرندی  آموزش خلبانی را  بخش دوم شرکت هوایی پیام عنوان نمود و افزود سالیانه حدود ۱۴۰۰ خلبان در این مرکز برای هواپیماهای سبک تربیت می شوند و در واقع حدود ۶ مدرسه هوایی در این راستا فعالیت دارند.
دکتر سعید زرندی خدمات بالگردی پیام را از دیگر خدمات ارائه شده در این مرکز عنوان نمود و افزود  در این بخش مجموعه ای وابسته به وزارت بهداشت حضور دارند که امیدواریم اینجا را به یک پایگاه قوی در ارائه خدمات بالگرد اورژانسی تبدیل نمایند.
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود : تا کنون سه فاز از منطقه به بهره برداری رسیده که فاز اول در سال های ۸۴ ، فاز دوم در سال ۹۲ و فاز سوم در مساحت ۱۸ هکتار سال گذشته شروع شده است.
دکتر زرندی به رویکردهای پیام و اهدافی که برای منطقه تعریف شده اشاره نمود و گفت : رویکردهای ما متمرکز بر صنایع ICT و تجهیزات پزشکی است و تمام توان خود را بر جذب سرمایه گذار در این دو حوزه متمرکز ساخته ایم از سوی دیگر سعی داریم تا پیام پایلوت صنایع HIGH TECH  معرفی گردد از این رو هر صنعتی را در پیام پذیرش نمی کنیم.
دکتر سعید زرندی به کریدور فاوا اشاره نمود و گفت : در حوزه ICT پروژه فاوا در حال پیگیری است  که احداث یک شهرک بین المللی ICT با مشاوران سنگاپوری در این راستا برنامه ریزی شده است .
بر اساس مطالعاتی که مشاوران ما انجام داده اند به مناسب بودن پیام جهت استقرار صنایع پزشکی در این منطقه اذعان داشته اند که علاقه داریم ارتباطات خود را با مجموعه وزارت بهداشت بیشتر کنیم.
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام خاطر نشان ساخت : از سالیان قبل شرکت خدمات هوایی پیام از دو بالگردی که در اختیار دارد بهره ای نبرده و بدون استفاده مانده بود. با ایده ای که داده شد این دو بالگرد به روز رسانی و به صورت امانی در اختیار اورژانس کشور قرار خواهد گرفت تا خدمات فوریت های پزشکی ارائه دهد.
زرندی افزود به دلیل تردد زیادی که در محورهای مواصلاتی البرز وجود دارد اگر اورژانس کشور تدبیر بیاندیشد که یکی از بالگردها استان البرز را پوشش دهد خدمت ارزنده ای به استان البرز شده و امیدوارم  این تفاهم نامه که در بازه ۵ ساله تنظیم شده جنبه های دیگری برای همکاری با اورژانس کشور باز نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *