مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

مدیر کل امور گمركی و ترانزیت كالا منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد:

گام به گام تا نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی

مهندس محمدرضا واعظی پور مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالا منطقه ویژه اقتصادی پیام از اخذ مجوز ایستگاه راه آهن و انشعاب خط پنجم از ایستگاه کردان به سمت منطقه ویژه پیام خبر داد.

مهندس محمدرضا واعظی پور مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالا منطقه ویژه اقتصادی پیام از اخذ مجوز ایستگاه راه آهن و انشعاب خط پنجم از ایستگاه کردان به سمت منطقه ویژه پیام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، واعظی پور اظهار داشت : پیشتر از این در خبرها مطرح شده بود که با اتصال راه آهن به فرودگاه پیام البرز، نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی زمینی، ریلی و هوایی کشور در این مجموعه تاسیس می‌شود. همچنین اتصال نخستین کریدور ICT کشور به راه آهن سراسری که جزء برنامه‌های بیستگانه توسعه‌ای شرکت است در حال پیگیری بود پیرو این اقدامات طرح اولیه اتصال منطقه ویژه اقتصادی پیام به شبکه ریلی در اوایل سال۹۶ به راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارسال و پس از بررسی‌های اقتصادی اولیه از سوی آن شرکت، موافقت اولیه با اجرای این پروژه صورت گرفت و در نهایت، پروژه مطالعات و تهیه طرح توجیهی شرکت به مشاور سپرده شد. واعظی پور با اشاره به این اقدامات اذعان نمود بالاخره بعد از ماه ها تلاش مجوز احداث خط ۵ از کمیسیون ایستگاه های راه آهن اخذ گردید و به یاری خدا بعد از این مطالعات فاز دو پروژه شروع می شود.
مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالا منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود : کریدور انتخابی به طول حدود ۱۹ کیلومتر می باشد که ۵ کیلومتر آن موازی با خطوط موجود کردان به عنوان خط ۵ به سمت پیام وارد پهنه لجستیک می شود که امیدوارم سال آینده مراسم کلنگ زنی آن انجام شود . واعظی پور با اشاره به اعتباری که برای این پروژه در نظر گرفته شده افزود : اعتباری بالغ بر ۲۰۰میلیارد تومان جهت هزینه های این پروژه شامل زیرسازی، روسازی و تملک دارایی ها در مسیر این پروژه در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *