مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶

گمرک تخصصی پیام، سرعت بیشتری می گیرد

ترخیص کالاهای حوزه ICT در گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام سرعت می گیرد.

 

ترخیص کالاهای حوزه ICT در گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام سرعت می گیرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ، محمد رضا واعظی پور مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالای شرکت خدمات هوایی پیام با اعلام این مطلب افزود : سال گذشته  تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید که بر اساس آن تفاهم نامه به منطقه ویژه اقتصادی پیام ماموریت ایجاد شهرک ICT ، صادرات و واردات کالا در حوزه ICT نظیرموبایل و تجهیزات کامپیوتری داده شد.

واعظی پور  افزود بر این اساس با محمد مهرابی مدیر کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال جلسه ای برگزار و مجموعه اقدامات ، توانمندی ها و مجموعه پیام معرفی گردید.

در این جلسه ضمن معرفی پیام درخواست شد با توجه به ایجاد دو شهرک بین المللی و داخلی ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام ، صادرات و واردات کالاهای ICT صرفا از گمرک پیام انجام شود  .
مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالای شرکت خدمات هوایی پیام خاطر نشان ساخت : همچنین در این جلسه مطرح گردید از آنجا که فرودگاه پیام زیر مجموعه وزارت ارتباط و فناوری اطلاعات است لازم است که نماینده کل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به جای هفته ای یک روز،  سه روز در هفته در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر باشد تا روند انجام کارها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

برگزاری تور پیام گردی در اردیبهشت سال آینده
واعظی پور  افزود : به منظور آشنایی صادر کنندگان و وارد کنندگان کالاهای ICT با مجموعه توانمندی ها، شهرک های بین المللی و داخلی ICT در پیام و سایر مواردی که منطقه ویژه اقتصادی پیام برای فعالیت فعالان حوزه ICT فراهم آورده در اردیبهشت ماه سال آینده توری به این منظور در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار می شود .
مدیر کل امور گمرکی و ترانزیت کالای شرکت خدمات هوایی پیام یادآور شد : از آنجایی که منطقه اقتصادی پیام و ماموریتی که در این حوزه، بر عهده این منطقه گذاشته شده به طور کامل برای فعالان عرصه صادرات و واردات حوزه ICT ناشناخته است از این رو قرار است با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی این تور برگزار گردد.

لازم به ذکر است ۳۰ هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی پیام به ایجاد شهرک ICT اختصاص داده شده در این راستا شرکت های مادیران ، های وب ، شاتل مستقر شده اند و همچنین گمرک تخصصی در این حوزه ایجاد و شرکت های بازرسی مورد تایید سازمان تنظیم مقررات سازمان ملی استاندارد در منطقه فعالیت خود را آغاز نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *