مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۷

مسافری شدن فرودگاه پیام با جدیت در حال پیگیری است

مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات صبح امروز ۹ تیرماه پس از شرکت در نشست هیات رئیسه فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان جمهوری اسلامی ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام از سالن ترمینال مسافری فرودگاه بین المللی پیام بازدید کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، آذری جهرمی پس از این بازدید گفت: یکی از برنامه های مهم ستاد اقتصاد مقاومتی بحث افتتاح فرودگاه مسافری پیام است.

وزیر ارتباطات ضمن اشاره به تاریخچه فرودگاه پیام افزود: این فرودگاه سالیان متمادی در استان البرز مشغول به فعالیت باری و پستی بوده است و پس از طی کردن دوره رکود، مجددا پروازهای باری با حجم مناسبی از پیام در حال انجام است.

آذری جهرمی درباره اقدامات انجام شده در راستای مسافری شدن فرودگاه پیام گفت: همانطور که مشهود است عملیات احداث سالن ترمینال رو به اتمام بوده؛ باند فرودگاه اصلاح شده و مسولین نیز در حال اخذ مجوزهای لازم هستند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره موانع پیش روی مسافری شدن فرودگاه پیام گفت: یکی از این مشکلات، بحث جاده دسترسی به فرودگاه پیام است که بنا شد همین امروز آقای استاندار اعتبارات لازم را جهت تکمیل و تسهیل مسیر دسترسی تخصیص دهند. مشکل دوم نیز بحث دفن زباله در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام است که باید سریعا به آن رسیدگی شود. به هر حال سالهاست که در منطقه “حلقه دره” زباله های کرج دفن می شود که تاکنون جلسات متعددی را جهت رفع این مشکل با استاندار و محیط زیست داشته ایم و آقای استاندار پیگیری های متعددی را در این باره انجام داده اند. البته در کنار بوی تعفن زباله ها، “حلقه دره” بدلیل تجمع پرندگان یا وزش باد و امکان پرتاب زباله های سبک به هوا، مغایر استانداردهای پرواز است که باید این معضل مرتفع گردد.

آذری جهرمی ضمن ابراز امیدواری جهت مسافری شدن فرودگاه پیام در نیمه اول سال جاری گفت: اگر بر اساس برنامه ریزی های مقتضی کارها پیش برود شاید بتوانیم در هفته دولت، اولین پرواز بین المللی فرودگاه پیام را به مقصد نجف اشرف شاهد باشیم که این مهم البته منوط به تلاش همه جانبه استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *