مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۷

تا هفته دولت بهسازی اولیه جاده مهرشهر-ماهدشت انجام خواهد شد

جلسه کمیته فنی ساماندهی راههای دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام صبح امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه در محل سالن کنفرانس این فرودگاه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، صبح امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ماه جلسه کمیته فنی ساماندهی راههای دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام با حضور کارشناسان استانداری البرز، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری کرج، پلیس راهور و… در محل سالن کنفرانس این فرودگاه برگزار شد.

قبل از برگزاری این جلسه، هیات کارشناسی از محورهای مهرشهر- ماهدشت و حصارک – قزلحصار بازدید کرده و از نزدیک موانع و مشکلات پیش روی راههای دسترسی به فرودگاه پیام را مشاهده کردند.

ناصر صادقی؛ مهندس مشاور و طراح مسیر کیانمهر-ماهدشت از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی درباره بهسازی محور ماهدشت- مهرشهر گفت: در آینده این محور به یک بزرگراه ۶ لاین تبدیل خواهد شد که ۳ لاین آن رفت و ۳ لاین آن برگشت خواهد بود. همچنین برای این محور چند تقاطع همسطح و غیر همسطح نیز دیده شده تا پاسخگوی حجم بالای ترافیک فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام باشد.

صادقی افزود: در گام اول برای بهسازی این محور، روکش آسفالت و احداث یک تقاطع همسطح برای ورودی منطقه ویژه اقتصادی پیام در دستور کار است و در آینده نیز بحث احداث یک تقاطع غیر همسطح را برای ورودی دوم پیام (بلوار شاخص ۹۰ متری) در نظر داریم.

صادقی درباره روشنایی این محور نیز به خبرنگار روابط عمومی گفت: در طرح ما روشنایی مطرح نیست اما قطعا باید در این محور بحث روشنایی، پیاده رو و فضای سبز نیز دیده شود.

صادقی در پاسخ به این سوال که فرودگاه بین المللی پیام در هفته دولت (۲ تا ۸ شهریور ماه) افتتاح خواهد شد و آیا تا آن موقع می توان به بهسازی نسبی محور مهرشهر-ماهدشت امیدوار بود؛ این چنین پاسخ داد: بر اساس پیش بینی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی اداره کل راه و شهرسازی تمام تلاش بر این است که تا هفته دولت، بهسازی و ایمن سازی اولیه این محور انجام شود

*     *     *     *     *

گفتنی است محور ماهدشت- مهرشهر تنها راه دسترسی به منطقه ویژه اقتصادی پیام، مرکز فضایی ماهدشت ، فرودگاه بین المللی پیام و مجموعه ۱۲ هزار واحدی مسکن مهر ماهدشت به شمار می رود. بر اساس آمار سال ۹۶ دستگاههای تردد شمار سازمان راهداری در این محور بیش ۲ میلیون ۶۰۰هزار تردد جریان داشته که سهم ترددهای ماهدشت به مهرشهر ۳ درصد بیشتر از ترددهای مهرشهر به ماهدشت بوده است که با مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام، آمار کلی ترددها در این محور رشد چشمگیری خواهد داشت.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *