مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۷

اصلاح مسیرهای دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام در دو مرحله انجام خواهد شد

شهریو ماه سال جاری استان البرز شاهد یک رخداد بزرگ است چرا که فرودگاه بین المللی پیام، پذیرای مسافران از استان البرز و دیگر استان های مجاور خواهد بود. اما همچنان مسیرهای دسترسی به این فرودگاه جزو مواردی ست که باید به سرعت اصلاح شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در جلسه کارگروه استانی توسعه فرودگاه بین المللی پیام که هفته گذشته در سالن کنفرانس مرکزی فرودگاه بین المللی پیام برگزار شد مقرر گردید تا هر چه زودتر برای ارتقا راههای دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام راهکاری مناسب اندیشیده شود.

مهندس علی اصغر کاظمی؛ معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز درباره اقدامات این اداره کل در زمینه اصلاح راههای دسترسی به فرودگاه پیام گفت: از مدتها پیش بحث مطالعاتی بهسازی و تامین دسترسی ایمن به فرودگاه بین المللی پیام در دستور کار قرار گرفت که هم اینک طرح آن در دو بخش آماده اجرا است.

مهندس کاظمی تصریح کرد: قرار است در بخش نخست همین محور موجود از محدوده کیانمهر تا ماهدشت به طول ۹ کیلومتر بهسازی شده و عملیات آسفالت ریزی روی آن صورت پذیرد. سپس ساماندهی تقاطع همسطح ورودی منطقه ویژه اقتصادی پیام در دستور کار است که همزمان با آسفالت ریزی، تامین دوربرگردان ها نیز انجام خواهد شد.

معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز درباره بخش بعدی ساماندهی راههای دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام گفت: در آینده بحث تقاطع غیرهمسطح ورودی فرودگاه بین المللی پیام را خواهیم داشت که در کنار آن محور فعلی کیانمهر- ماهدشت شش خطه خواهد شد و هر لاین آن از دو خط فعلی به سه خط افزایش خواهد یافت.

گفتنی ست که فرودگاه بین المللی پیام که مستقیما زیر نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اداره می شود از شهریور ماه سال جاری در کنار پروازهای کارگو وارد فاز مسافری نیز خواهد شد. به همین دلیل و با توجه به مراجعه بیش از پیش مردم به این فرودگاه جهت سفرهای داخلی و خارجی و بر اساس الزامات سازمان هواپیمایی کشوری باید مسیرهای دسترسی به این فرودگاه اصلاح شده و در سطحی استاندارد قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *