مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۷

پیام در راه تبدیل شدن به قطب صنایع دانش بنیان، های تِک، it و ict

قبل از ظهر سه شنبه دوم مرداد ماه، حسین گروسی معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در حاشیه این بازدید “حسین گروسی” به خبرنگار روابط عمومی گفت: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی این قابلیت را دارند که به سرزمین تولید و صادرات تبدیل شوند که این مهم مستلزم نگاه ویژه مسولین، مجلس، دولت و دستگاههای اجرایی به این مناطق است.

معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره ویژگی های خاص منطقه ویژه اقتصادی پیام عنوان کرد: منطقه ویژه اقتصادی پیام از موقعیت استراتژیکی برخوردار است. واقع شدن بین سه استان تهران، البرز و قزوین به علاوه برخورداری از فرودگاه، امکانات خوب و زیرساخت های گسترده قطعا می تواند این منطقه را به قطب صنایع های تِک، دانش بنیان، it و ict تبدیل کند.

این نماینده ادوار پیشین مجلس شورای اسلامی درباره تغیرات صورت گرفته در کل مجموعه پیام اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در منطقه ویژه اقتصادی پیام به وضوح نشان می دهد که امور بر اساس هوشمندی و بر مبنای آمایش سرزمینی و استراتژی صنعت، طراحی و عملیاتی شده است چرا که بر اساس علم نوین هر گستره ای باید برای یک هدف خاص انتخاب شود.

گروسی افزود: موقعیت جغرافیایی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام می تواند به عنوان محوریت صنایع دانش بنیان مطرح گردد. همچنین وجود مراکز علمی متعدد و دانشگاههای بزرگ واقع در استان تهران، البرز و قزوین می تواند به تقویت این محور، کمک شایان توجهی نماید.

معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ضمن تاکید بر پتانسیل های فراوان مجموعه پیام تاکید کرد: افتتاح بخش مسافری فرودگاه پیام می تواند به توسعه بیش از پیش منطقه ویژه اقتصادی کمک شایان توجهی نماید که این توسعه نه تنها محدود به پیام نخواهد بود بلکه دیگر استان های همجوار را نیز در بر خواهد گرفت.

گروسی در پایان ضمن تمجید از مدیریت دکتر زرندی و همکارانشان در جهت افزایش بهره وری مجموعه پیام گفت: انشاءالله در آینده ای نه چندان دور منطقه ویژه اقتصادی پیام تبدیل به سرزمین بزرگ تولید و صادرات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *