مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام:

برای راه اندازی بخش مسافری به تعامل کلیه دستگاههای استانی نیاز است

صبح امروز چهارشنبه دهم مرداد ماه ۹۷ با دستور استاندار البرز، کارگروه توسعه استانی فرودگاه پیام در سالن کنفرانس پیام برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، دکتر سعید زرندی در ششمین جلسه کارگروه استانی توسعه فرودگاه پیام گفت: اکنون پس از ۲۰ سال و گذر از چالش های متعدد با مساعدت ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری های صورت گرفته بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام بزودی راه اندازی خواهد شد.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام افزود: این اقدام بزرگ طی جلسات کارشناسی با تیم های متخصص، بررسی و به مرحله اجرا رسیده است.

دکتر زرندی تصریح کرد: با کمک وزارت ارتباطات از ۲۸۰ اقدامی که در راستای مسافری شدن پیام مصوب شده بود بخش بزرگی محقق شده که برای نیل به این مهم هزینه های سنگینی تاکنون پرداخت شده است.

وی بیان کرد: تا شهریور ماه جاری به صورت سه شیفت آماده کار هستیم تا انشاءالله در هفته دولت فرودگاه مسافری پیام آغاز به کار کند.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به اینکه نگرانی هایی در مسیر پیشرفت این پروژه وجود دارد گفت: ما درصدد یک کار ارزشمند هستیم که اگر بستر لازم فراهم نشود موجب نارضایتی خواهد شد.

دکتر زرندی در ادامه افزود: اولین و مهمترین موضوع، راه دسترسی به فرودگاه بین المللی پیام است و دیگر نکته بحث تابلوهای مسیریاب در اتوبان است که از طریق آن اطلاع رسانی مسیرها صورت می پذیرد.

دکتر زرندی در ادامه به مشکل دفن زباله‌ها در منطقه حلقه دره که برای فرودگاه تبدیل به معضل شده است اشاره کرد و گفت: متأسفانه شهرداری کرج در این خصوص هیچ اقدامی نکرده است.

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام با بیان اینکه برای راه اندازی بخش مسافری به تعامل کلیه دستگاههای استانی نیاز است؛ افزود: میان اداره کل راه و شهرسازی و یکی از بانک‌های عامل بر سر زمین‌های فرودگاه اختلافی وجود دارد زیرا از سال ۸۵ زمین‌ها در رهن بانک بوده که با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده هنوز از رهن بانک خارج نشده و متأسفانه این بانک همکاری لازم را ندارد.

زرندی در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی سه خط هوایی برای حضور در پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام، ادامه داد: زمان آموزش و آزمایش در بیشتر فرودگاه‌ها ۲ تا ۳ سال زمان می‌برد اما این زمان برای فرودگاه بین المللی پیام به حداکثر شش ماه زمان احتیاج دارد.

در پایان مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: در این شرایط اقتصادی که دشمنان درصدد نا امید کردن مردم هستند باید از دستاوردهای این چنینی اطلاع رسانی متقنی صورت گیرد تا در بین آحاد مردم شوق و شور ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *