مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

از مساعدت وزیر ارتباطات و تلاش های دکتر زرندی تشکر می کنم

صبح امروز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه عزیز اکبریان؛ رئیس کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و محمدجواد کولیوند؛ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از فرودگاه بین المللی پیام بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، نمایندگان مردم شریف کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی پس از ورود به پیام از سالن ترمینال مسافری و برج مراقبت فرودگاه بین المللی پیام بازدید کرده و سپس در جلسه ای با حضور مدیر عامل و هیات مدیره فرودگاه بین المللی پیام، حضور بهم رساندند.

در ابتدای این جلسه دکتر زرندی ضمن خیرمقدم به میهمانان، گزارشی کوتاه از اقدامات صورت گرفته در فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ارائه داد و افزود: تمام سعی ما در دوره فعلی مدیریتی این بود که رشد منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام را به موازت یکدیگر پیش ببریم.

به گفته دکتر زرندی، مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام هر چند جزو وظایف تعریف شده وزارت ارتباطات نبود اما توسط مهندس واعظی وزیر پیشین و مهندس جهرمی وزیر فعلی ارتباطات حمایت و پشتیبانی شد.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام درباره هزینه های صورت گرفته جهت مسافری شدن این فرودگاه گفت: تاکنون مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام هزینه ای بیش از ۴۰ میلیارد تومان در بر داشته است. هر چند با توجه به کارهایی که هم اینک در حال انجام است هزینه های دیگری نیز اضافه خواهد شد.

دکتر زرندی درباره تعهدات استانی این پروژه اظهار داشت: بخش اعظم این پروژه مربوط به پیام بود که تاکنون حجم عمده ای از کارها به سرانجام رسیده و بخش دیگری از آن نیز در حال انجام است اما بخش دیگری از تعهدات مربوط به استان بود که باید بر اساس مصوبات عملیاتی شود.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام درباره تعهدات استانی پروژه مسافری شدن فرودگاه پیام گفت: بر اساس مصوبات صورت گرفته قرار بر این بود که استان در چند حوزه به این پروژه کمک نماید که هم اکنون دو مورد آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی اصلاح راههای دسترسی به فرودگاه و دیگری بحث انتقال مرکز دپوی زباله ها یا همان “حلقه دره” به نقطه ای دیگر که علیرغم تاکید جدی استاندار البرز -که جای تقدیر دارد- تاکنون اقدام ملموسی در این باره صورت نگرفته است. هر چند ما همچنان به مساعدت ها و همکاری های استانی امیدواریم.

محمدجواد کولیوند؛ رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی نیز پس از این جلسه و در گفتگو با خبرنگاران گفت: برق،آب، راههای دسترسی و دفن زباله در حلقه دره از مشکلات پیام است که انشاالله پیگیری خواهد شد.

این نماینده کرج تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم در بخش های زیرساختی پیام و در بخش خارج از پیام کمک های لازم را انجام دهیم تا در موعد مقرر بخش مسافری این فرودگاه کار خود را آغاز نماید.

عزیز اکبریان؛ رئیس کمیسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در پایان این جلسه به خبرنگاران گفت: بنده از مساعدت وزیر ارتباطات و تلاش های دکتر زرندی تشکر می کنم.

اکبریان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در پیام افزود: امروز در کنار برادر عزیزمان دکتر کولیوند این توفیق حاصل شد تا از پیام بازدید کنیم و از نزدیک در جریان دستاوردها و پیشرفت های پیام قرار بگیریم که پس از این بازدید لازم است به همه خداقوت بگویم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تشکر از استاندار البرز، بیان داشت: پیشنهاد می کنم که استاندار یک تیم را مشخص نموده تا ضمن کار شبانه روزی تلاش کنند تا در هفته دولت، بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام با حداقل مشکلات راه اندازی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *