مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۷

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز:

پیام سرآغاز یک تحول بزرگ در استان البرز است

ظهر امروز ۱۷ مرداد ماه جمعی از شهرداران به همراه روسای شورای های اسلامی شهرهای استان البرز از فرودگاه بین المللی پیام بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، قبل از این بازدید ضمن برگزاری جلسه ای، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی استان البرز با مجموع فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام آشنا شدند. سپس دکتر زرندی مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه گفت: از ابتدای ورود به پیام، برایم مهم بود که علاوه بر تقویت ظرفیت های پیام در بُعد ملی، بخشی از این ظرفیت در خدمت اقتصاد استان البرز نیز قرار گیرد. به همین دلیل پیشنهاد مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام را به وزارت ارتباطات ارائه دادیم.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام افزود: مسافری شدن پیام هر چند جزو وظایف سازمانی وزارت ارتباطات نیست اما چون منفعت اصلی این خدمت به مردم می رسید با آن موافقت شد که نهایتا در خرداد ماه ۹۶ مجوز مسافری شدن فرودگاه پیام صادر شد و با آمدن مهندس آذری جهرمی این امر تقویت شده و کارها با تمام توان پیش رفت.

مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام درباره محورهای اصلی توسعه پیام اظهار داشت: ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام، صنایع دانش بنیان را جذب نموده و بحث شهر ICT و قطب دیتاسنتر کشور در دستور کار ماست. اما در حوزه لجستیک با سه هدف پیش رفتیم. یکی احیا پروازهای کارگو بود که مجدد از سال ۹۶ فعال شد و هم اینک پروازهای کارگو ما بصورت منظم در حال انجام است. ایجاد ریل راه آهن یکی دیگر از محورهای توسعه ما بود که به جد در حال پیگیری آن هستیم و محور سوم ما که مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام است.

دکتر زرندی درباره مزیت ایجاد یک فرودگاه مسافری در استان البرز، بیان داشت: در تمام دنیا به فرودگاه به عنوان یک ابزار توسعه نگاه می کنند که به فضل خدا بزودی این امکان در کرج نیز فراهم خواهد شد. هر چند کارهای ما در داخل پیام رو به اتمام است اما علیرغم تمام پیگیری ها و نزدیک شدن ما به زمان افتتاح رسمی فرودگاه، متاسفانه هنوز بهسازی راههای دسترسی به فرودگاه بطور جدی آغاز نشده که این نقصان ممکن است باعث تلخی ذائقه کسانی شود که قصد دارند از این فرودگاه استفاده نمایند.

به گفته مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام، برگزاری این جلسه را باید به فال نیک گرفت و قطعا می توان به ظرفیت مدیریت شهری در جهت معرفی و شناساندن فرودگاه بین المللی پیام به آحاد مردم امیدوار بود.

در ادامه مجتبی عسگری؛ مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری البرز گفت: من اطمینان خاطر دارم که دوستان حاضر در این جلسه از مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام خرسند هستند چرا که این اتفاقِ بسیار مبارک می تواند سرآغاز یک تحول بزرگ در استان البرز باشد.

عسگری درباره حجم کارهای انجام شده در پیام اظهار داشت: من سالهای متمادی از پیام بازدید می کردم ولی کار جدیدی در آن صورت نمی گرفت اما الحمدالله اینک تیم بزرگ پیام، تحول آفرین شده و این سرآغازی شکوهمند برای استان البرز خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری ضمن تاکید بر همکاری شهرداری ها با مجموعه پیام تصریح کرد: دوستان شهردار و شوراهای اسلامی شهرها همراه و همگام با پیام هستند تا هر چه زودتر کارهای بزرگ پیام به ثمر بنشیند لذا از تمامی شهرداران می خواهم که در باب مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام یک اطلاع رسانی گسترده را در دستور کار قرار دهند.

عسگری درباره مشکلات “حلقه دره” برای فرودگاه بین المللی پیام گفت: در بحث دپوی زباله در “حلقه دره” دوستان شهرداری کرج متعهد شده اند که اقداماتی را بصورت موقت در جهت رفع بوی بد این منطقه انجام دهند. که این اقدام می بایست سریع و نتیجه آن باید ملموس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *