مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۷

دکتر زرندی:

در منطقه ویژه اقتصادی پیام اهلیت مالی و فنی سرمایه گذاران بسیار مهم است

صبح امروز ۲۷ مرداد ماه ۹۷ نشست هم اندیشی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران منطقه ویژه اقتصادی پیام با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در پایان این نشست که با حضور پرشور تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در پیام برگزار شد؛ “دکتر سعید زرندی” مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در گفتگو با خبرنگاران درباره این جلسه و دغدغه تولیدکنندگان پیام گفت: یکی از مشکلات مهمِ مطرح شده در این جلسه بحث مربوط به نوسانات نرخ ارز بود که باعث سردرگمی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران شده است.

ثبت سفارش در مناطق ویژه اقتصادی نیز یکی از مشکلات مهم مطروحه در این جلسه بود که دکتر زرندی درباره آن اظهار داشت: متاسفانه برخی نهادها با تغییر مکررِ تصمیمات، مشکلات متعددی را فراروی سرمایه گذاران قرار داده اند که یکی از این مشکلات مصوبه‌ای ست که بموجب آن واردات کلیه کالاها به کشور اعم از مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و سایر مبادی ورودی بدون ثبت سفارش ممنوع است که البته عمده دلیل صدور این دستور، مشکلات مرتبط با مناطق آزاد بود که متاسفانه آن را به مناطق ویژه نیز تعمیم دادند بنحوی که هم اکنون سرمایه گذاران پیام نیز از آن متاثر شده اند.

دکتر زرندی درباره مشکل ثبت سفارش واردات کالا در منطقه ویژه اقتصادی پیام تصریح کرد: این موضوع را به دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت منعکس خواهیم کرد و مجدانه پیگیر آن خواهیم بود چرا که موضوع عدم ثبت سفارش در مناطق ویژه یکی از مزایای مهم این مناطق به شمار می رفت که با لغو آن یکی از شاخص های مهم جذب سرمایه گذار در مناطق ویژه اقتصادی با ابهام مواجه شده است.

به گفته مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در مورد تامین برق نگرانی هایی وجود دارد؛ چرا که هم اکنون سرمایه گذارانی آماده اند تا طرحهایی را در زمینه CCHP وCHP ارائه دهند که بحث برق باید قبل از حضور این سرمایه گذاران به سرانجام برسد.

دکتر زرندی درباره مشکل برق در منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: ما برای رفع این مشکل با حضور استاندار و برق منطقه ای البرز جلساتی را برگزار کردیم اما گویا لازم است که در این باره مستقیم با وزارت نیرو رایزنی های لازم صورت پذیرید. چرا که پیام تاکنون حدود ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در زیر ساخت های برق انجام داده اما حال که زمان واگذاری برق مورد نیاز فرا رسیده بدلیل مشکلات برق شهری در این باره تعلل صورت می پذیرد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام پیرامون سیاست گذاری پیام درباره واگذاری زمین به تولیدکنندگان بیان داشت: یکی از سیاست های جدی ما این است که نمی خواهیم افرادی که به دنبال سوء استفاده از قیمت زمین هستند در این منطقه حضور پیدا کنند. لذا به مدیران طرح های نیمه تمام یا رها شده تذکر جدی جهت تعیین تکلیف داده شد که از این بین برخی طرح ها فعال شدند و از برخی دیگر که قصد سوء استفاده از زمین را داشتند؛ سلب صلاحیت شد. لذا ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام به دنبال سرمایه گذارانی هستیم که اهلیت مالی و اهلیت فنی را توامان داشته و به فکر یک فعالیت مولد در منطقه ویژه اقتصادی پیام باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *