مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷

مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام بزرگترین مزیت برای منطقه ویژه اقتصادی پیام

دکتر زرندی گفت: در رویکرد جدید منطقه ویژه اقتصادی پیام، جذب صنایع هایتک و صادرات محور مهم ترین رویکرد ما به شمار می رود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ضمن تاکید بر شرایط حساس اقتصاد کشور در وضعیت کنونی گفت: از مهر ماه ۹۵ و همزمان با دوره جدید مدیریتی پیام ما به کیفیت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام، توجه ویژه ای را معطوف نمودیم. چرا که بررسی دقیقِ اهلیت فنی و مالی سرمایه گذاران می تواند تا حد زیادی، موفقیت سرمایه گذاری در این منطقه را تضمین نماید.

به گفته دکتر زرندی تا قبل از سال ۹۵ منطقه ویژه اقتصادی پیام، توان تولیدی زیادی نداشت و حدود ۱۰ شرکت در آن فعال و بقیه تعطیل یا نیمه تعطیل بودند به همین دلیل با برنامه ریزی دقیق و حمایت جدی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران توانستیم منطقه ویژه اقتصادی پیام را از این شرایط عبور دهیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در ادامه افزود: ما در این منطقه چشم انداز شفافی داریم و با سخت گیری ویژه ای تولیدکنندگان و سرمایه گذاران را جذب می کنیم.

دکتر زرندی در پاسخ به این سوال که کدام گروه از صنایع قادرند در منطقه ویژه ای اقتصادی پیام مستقر شوند؛ اظهار داشت: در رویکرد جدید منطقه ویژه اقتصادی پیام، صنایع هایتک را به عنوان هدف اصلی قرار دادیم. صنایع ICT، الکترونیک، تجهیزات پزشکی، صنایع بیوتکنولوژی، دارویی و هر نوع تولید صادرات محور اولویت اصلی ما در این منطقه به شمار می رود.

این مقام مسول ضمن تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان تنها منطقه ویژه اقتصادی ایران که برخوردار از فرودگاه است؛ تصریح کرد: به فضل خدا در شهریور ماه سال جاری، بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام به صورت رسمی افتتاح خواهد شد و این فرودگاه در ۲ بخش باری و مسافری خدمت رسانی خواهد نمود. هر چند جا دارد به این نکته نیز اشاره شود که مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام بزرگترین مزیت را برای منطقه ویژه اقتصادی پیام حاصل خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *