مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام:

اوج گیری استان البرز با آغاز پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام

مدیرعامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اعلام آغاز پروازهای مسافری فرودگاه پیام در چند روز آینده از فراهم شدن بستر تحولاتی بزرگ در استان البرز با مسافری شدن فرودگاه پیام خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، سعید زرندی مدیرعامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در آستانه افتتاح فرودگاه مسافری پیام با اشاره به اینکه فرودگاه پیام با ۱۰ هزار هکتار وسعت در سال ۱۳۶۹ راه اندازی شد، گفت: این فرودگاه با دارا بودن باند پروازی به طول چهار هزار و عرض ۶۰متر و اپرون ۱۲۸ هزار متری از بزرگترین فرودگاههای کشور به شمار می رود و امکان سرویس دهی به هواپیماهای پهن پیکر باری و مسافری را دارد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک، پیام به عنوان یکی از قطب های اقتصاد دیجیتال مطرح می شود، افزود: برای توسعه زیرساخت ‌‌‌های منطقه ویژه اقتصادی پیام مطالعات طرح جامع اراضی ۳۶۰۰ هکتاری پیام به پایان رسیده و در چشم انداز پیام ایجاد شهر فرودگاهی فناوری های نوین، ایجاد شهر بین المللی ICT، اتصال نخستین کریدورICT به خطوط ریلی و هوایی کشور و ایجاد گمرک تخصصی صنایع ICT و دانش بنیان هدف گذاری شده است.

زرندی همجواری فرودگاه پیام با استان های تهران، البرز و قزوین را یکی از ویژگی های مهم این فرودگاه برشمرد و اظهار کرد: با راه اندازی بخش مسافری فرودگاه پیام تا پایان سال ۹۸ به ظرفیت جابجایی بیش از ۵۰۰ هزار مسافر در سال می رسیم که این امر باعث کاهش ترافیک هوایی فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) می شود.

مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام تصریح کرد: صرفه جویی در زمان و کاهش ترافیک بزرگراه های البرز و تهران، توسعه اقتصادی و اجتماعی استان البرز و پیش بینی ایجاد اشتغال درشهر فرودگاهی و صنایع های تِک از دیگر مزیت های راه اندازی بخش مسافری این فرودگاه است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به افتتاح قریب الوقوع فرودگاه مسافری پیام خاطرنشان کرد: بهسازی باند و سطوح پروازی و برج مراقبت، احداث ترمینال مسافری به مساحت ۶ هزار متر مربع، ایجاد حصار بتنی و فنس کشی محوطه فرودگاهی، ارتقا تجهیزات ایمنی زمینی و آتش نشانی، احداث پارکینگ روباز، آشیانه civil و بلوار شاخص ۹۰ متری که طول فاز اول این پروژه ۲۳۰۰ متر بوده و مسافران فرودگاه بین المللی پیام را بدون ورود به منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقیما به سالن ترمینال مسافری هدایت خواهد کرد از جمله پروژه هایی بود که در راستای مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: انجام فلایت چک سیستم ها، نوسازی سیستم های کمک ناوبری و بهسازی سیستم برق فرودگاهی از دیگر پروژه های اجرا شده برای آماده سازی بخش مسافری فرودگاه پیام است.

زرندی با اشاره به همجواری منطقه ویژه اقتصادی پیام با یک سوم صنایع کشور گفت: در منطقه ویژه اقتصادی پیام با ۳۶۰۰ هکتار وسعت، بیش از ۲۳۰ مورد سرمایه گذاری شکل گرفته که قریب به ۵۰ بنگاه آن در حوزه فناوری اطلاعات، دانش بنیان و صنایع «های تک» فعال هستند و شهر بین المللی ICT نیز در این منطقه احداث خواهد شد.

مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به پروژه های منطقه ویژه اقتصادی پیام و افتتاح بخش مسافری این فرودگاه، اظهار کرد: با عملیاتی شدن این پروژه ها چشم اندازی روشن برای این منطقه و استان البرز پیش بینی می شود و بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی بزرگی در این استان فرآهم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *