مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۷

منطقه ویژه اقتصادی پیام به قطب اصلی دیتاسنتر کشور تبدیل خواهد شد

هفتم مهرماه نشست عمومی شناسایی و ارزیابی متقاضیان ایجاد مراکز داده و ارائه خدمات ابری در قطب های مراکز داده با محوریت ایجاد اولین قطب دیتاسنتر در منطقه ویژه اقتصادی پیام در سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. معاون منطقه ویژه اقتصادی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در گفتگو با خبرنگاران از حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این نشست خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، محمدرضاواعظی پور پس از این نشست به خبرنگاران گفت: بعد از بررسی های مختلفی که در مورد جانمایی و شرایط استانداردی استقرار مراکز داده در مجموعه وزارت ارتباطات انجام شد؛ منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان اولین نقطه در ایران که قابلیت تبدیل شدن به قطب دیتاسنتر کشور را دارد جانمایی گردید.

واعظی پور افزود: در همین راستا اسناد بالادستی مطالعه شد. استانداردهای مربوطه مورد ارزیابی قرار گرفت و بر اساس این اطلاعات، اسناد فراخوان شناسایی سرمایه گذار توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان متولی اطلاع رسانی شد.

معاون منطقه ویژه اقتصادی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام درباره طیف سرمایه گذاران حاضر در این نشست بیان داشت: در آن جلسه گروههای متعدد و سرمایه گذاران مختلفی از بخش خصوصی به علاوه یک هیات چینی حضور داشتند.

واعظی پور درباره مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و همچنین موقعیت منطقه ویژه اقتصادی پیام در کشور به همراه زیر ساخت های موجود در آن شامل فیبر نوری و زیرساخت های فیزیکی به علاوه تصریح ماده ۲۰ قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی که باعث کاهش قیمت تمام شده خدمات خواهد شد همه از مزیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام به شمار می رود.

بنا به گفته واعظی پور پس از این نشست، سرمایه گذاران علاقمند بودند که از منطقه ویژه اقصادی پیام بازدید کرده و از ظرفیت های آن بهره مند شوند.

معاون منطقه ویژه اقتصادی شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی در خاتمه تصریح کرد: ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام به نحوی ست که می تواند به عنوان هاستیگ بین المللی در منطقه مطرح شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *