تماس با ما
سه‌شنبه, 2 مرداد 1403
  • ساعت : ۰۹:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 126
  • کد خبر : ۸۸۶۱
گزارش زومیت از تولیدكنندگان داخلی موبایل در الكامپ۲۷؛ پروژه بومی‌سازی موبایل به كجا رسید؟
تولیدکنندگان گوشی موبایل ایرانی می‌گویند میزان بومی‌سازی در گوشی‌های هوشمند حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد و در فیچرفون‌ها تا ۵۰ درصد است.
سالن ۴۰ نمایشگاه الکامپ۲۷ به مرکز ویژه اقتصادی پیام و شرکت‌های تولیدکننده‌ای اختصاص داشت که محصولات مختلف الکترونیک تولید می‌کنند. تعدادی از شرکت‌هایی که در حوزه تولید گوشی موبایل فعالیت می‌کنند هم در میان این شرکت‌های تولیدکننده حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به نقل از سایت خبری زومیت، تولید گوشی‌های بومی در چند سال اخیر تا اندازه‌ای اهمیت پیدا کرد که وزارت ارتباطات و سازمان‌های تابعش در دولت سیزدهم از حمایت‌های بیشتر از شرکت‌های تولیدکننده این محصولات خبر دادند و هم‌چنین، دست‌به‌کار فراخواندن شرکت‌های سازنده سیستم عامل شدند تا سیستم عامل بومی برای گوشی‌های هوشمند تولید کنند.

در کنار این تلاش‌ها، اقداماتی مثل ممنوع کردن واردات گوشی‌ها، نه فقط گوشی‌های آیفون بلکه ممنوع کردن واردات گوشی‌های دکمه‌ای (فیچرفون) هم به زعم کارشناسان و حتی تولیدکنندگان موبایل قدمی در جهت حمایت از بومی‌سازی گوشی تلفن همراه در کشور بود.زومیت در نمایشگاه الکامپ امسال سراغ تعدادی از این شرکت‌ها رفت و درباره وضعیت تولید از آن‌ها سوال کرد.

پاسخ مشترک همه آن‌ها این بود که شرکت‌ها به دلیل عدم تخصیص ارز واردات گوشی موبایل، کاهش میزان واردات و احتمال ممنوع شدن واردات گوشی‌های خارجی تا چند سال دیگر، به عرصه تولید وارد شده‌اند.

ادامه گزارش :B2n.ir/w85926

 

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0