مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷

در بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج از فرودگاه پیام مطرح شد:

افتتاح امتداد زیر گذر آیت الله هاشمی در دهه فجر

اعضای شورای اسلامی شهر به همراه شهرادر کرج از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کرده و در جریان آخرین وضعیت فعالیت های صورت گرفته در حوزه فرودگاهی و صنعتی قرار گرفتند و پس از آن در جلسه ای با حضور مدیر عامل، هیات مدیره و مدیران فرودگاه پیام شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام ؛ علی اصغر کمالی زاده شهردار کرج در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری این آمادگی را دارد که اگر تعداد پروازهای مسافری بیشتر باشد جهت رفاه حال مردم سیستم حمل و نقل عمومی ویژه ای را در اختیار مردم قرار دهد.

وی در ادامه به موضوع دفن زباله در حلقه دره اشاره کرد و افزود : بسیاری از مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا که ناشی از نحوه دفن زباله داریم به دلیل فقر تکنولوژی در این حوزه است و شهرداری این آمادگی را دارد با شرکت هایی که در این حوزه جزو تراز اول های های دنیا هستند رایزنی داشته باشد و از تکنولوژی و فناوری روز دنیا جهت حل مشکل در نحوه پسماند زباله استفاده کنیم .

کمالی زارده به پروژه استحصال گاز متان از زباله اشاره کرد و گفت : اگر ما بتوانیم گاز متان را استحصال و آن را تبدیل به انرژی کنیم ۹۰ درصد بویی که از دفن زباله متساعد می شود از بین خواهد رفت .

شهردار کرج به ورود بی رویه زباله به مرکز دفن زباله حلقه دره اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حجم زباله وردی به این مرکز روزانه ۱۷۰۰ تن می باشد که اگر محدودیتی جهت ورود زباله به این مرکز اعمال شود شاهد کاهش این حجم از زباله خواهیم بود و ما میتوانیم با احداث مرکز لندینگ مجزا زباله برای مناطق طالقان، هشتگرد، و نظر آباد شاهد کاهش چشم گیر حجم زباله در مرکز دفن زباله حلقه دره باشیم .

کمالی زاده در خصوص اصلاح مسیر های دسترسی به فرودگاه پیام گفت: با توجه به بازدیدهای مکرری که از پروژه زیر گذر آیت الله هاشمی دارم فعالیت عمرانی این زیر گذر با سرعت مطلوبی در حال انجام است و امیدواریم در ایام دهه فجر این پروژه به بهره برداری برسد.
وی همچنین به عدم همکاری شرکت راه آهن در پروژه آیت الله هاشمی اشاره کرد و گفت: متاسفانه شرکت راه آهن به تعهداتش عمل نکرده است لذا فرودگاه پیام با دارا بودن مجمع عمومی قدرتمند می تواند نقش بسزایی در جهت حل و پیگیری این موضوع در حوزه وزارت راه راه داشته باشد .

کمالی زاده در ادامه به توسعه فضای سبز و درخت کاری در محدوده پیام اشاره کرد و افزود : سازمان پارک ها در قالب پروژه های مشارکتی آمادگی این را دارد فضاهایی مورد نظر در محدوده فرودگاه پیام را با توجه به وجود زیر ساخت های لازم برای توسعه فضای سبز استفاده کند چرا که توسعه این فضاها باعث تلطیف و پاکیزگی هوا خواهد شد.

شهردار کرج در خصوص تامین رفاهیات کارکنان شهرداری گفت: در حوزه رفاهیات شهرداری آمادگی این را دارد ۳۰ تا ۴۰ درصد بلیط های پرواز کیش را برای استفاده همکاران شهرداری خریداری نماید.

کمالی زاده در پایان افزود پیام باید مورد حمایت کلیه دستگاه های استانی باشد و امیدواریم با توجه به طرفیت های مناسبی که در این مجموعه وجود دارد به نقطه ای برسد که بیس اصلی پروازی برای بسیاری از ایرلاین ها باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *