مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۷

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام:

سقوط بوئینگ ۷۰۷ ارتباطی با فعالیت‌های فرودگاه پیام ندارد

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: سقوط بوئینگ ۷۰۷ هیچ تاثیری بر فعالیت‌های این فرودگاه نداشته […]

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: سقوط بوئینگ ۷۰۷ هیچ تاثیری بر فعالیت‌های این فرودگاه نداشته است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، نادر ثناگو مطلق ظهر شنبه در جریان بازدید رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و برخی مقامات سازمان هواپیمایی کشور از فرودگاه بین‌المللی پیام، اظهار کرد: فرودگاه پیام باسابقه بیش از ۲۵ سال جزو یکی از بهترین فرودگاه‌های کشور از لحاظ زیرساختی و تجهیزات است. این فرودگاه قابلیت پذیرش سر ریز پروازهای فرودگاه امام خمینی (ره) و مهرآباد و استفاده در مواقع بحران و همچنین به‌ عنوان پتانسیل پدافند غیرعامل مجموعه فرودگاه‌های تهران دارای اهمیت است.

وی اضافه کرد: در چند سال گذشته فعالیت‌های این فرودگاه به‌ روز شده و با ساخت سالن مسافری استفاده از ظرفیت مسافری هم از شهریور ماه سال جاری آغاز شد.

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام به ظرفیت جابجایی مسافر این فرودگاه نیز اشاره کرد و گفت: طبق طرح جامع منطقه اقتصادی پیام این فرودگاه در فاز اول با ظرفیت سه و نیم میلیون نفری پیش‌بینی‌شده است که با ترمینال موقت فعلی ظرفیت ۶۰۰ هزارنفری در سال را در نظر گرفته‌ایم.

ثناگو با اشاره به اینکه فرودگاه پیام از لحاظ تعداد نشست‌ و برخاست و ترافیک فرودگاهی معادل فرودگاه مهرآباد است گفت: روزانه حدود ۲۲۰ پرواز داریم که البته مدل پروازهای ما آموزشی است و پیام بزرگ‌ترین فرودگاه آموزشی در کشور است.

وی گفت: در زمینهٔ باری نیز مقصد اصلی اکثر پروازهای باری که جهت تأمین مایحتاج عمومی بازار است، فرودگاه بین‌المللی پیام است و توافق‌نامه‌هایی برای توسعه روند کارگو انجام‌شده و استقبال زیادی از سوی سرمایه‌گذاران برای بخش کارگو وجود دارد.

مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی پیام تأکید کرد: در حوزه مسافری نیز پیشنهادهایی از سوی سرمایه‌گذاران وجود دارد که با ایجاد زیرساخت‌های جدید این فعالیت توسعه می‌یابد.

ثناگو ادامه داد: سانحه‌های هوانوردی جزئی از این صنعت است و سانحه اخیر هیچ تاثیری بر فعالیت‌های پیام نداشته و اظهار نظر نهایی در خصوص این سانحه پس از بررسی‌ جعبه سیاه انجام‌ خواهد شد.

وی اضافه کرد: حتی ارتباط رادیویی هم از سوی هواپیما با برج مراقبت فرودگاه پیام ایجاد نشده است و پروازهای فرودگاه پیام اکنون به روال سابق ادامه دارد و پرواز کیش نیز در روز بعد از سانحه برای احترام به شهدای سانحه کنسل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *