مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۶

ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پیام ، برای ایجاد ۱۰۰ هزار شغل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : منطقه ویژه اقتصادی پیام ظرفیت ایجاد ۱۰۰ هزار شغل را دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : منطقه ویژه اقتصادی پیام ظرفیت ایجاد ۱۰۰ هزار شغل را دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام به نقل از خبرگزاری صداوسیما جهرمی در جلسه شورای اداری استان البرز گفت : در صورت راه اندازی کریدور فناوری پیام ۱۰۰ هزار شغل پایدار ایجاد می شود که مرحله دوم مطالعات با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و طرف های خارجی در حال اجراست.
وی که وزیر معین اقتصاد مقاومتی استان البرز است با اشاره به تقاضای مردم البرز برای مسافربری شدن فرودگاه پیام که زیرساخت های مناسبی نیز دارد، افزود : سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع تاحدودی خرده گرفته است که استاندار و دادستان البرز در حال رفع مشکلات پیش رو هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه ی فرودگاه پیام که از بخش های مهم و تاثیرگذار در اشتغالزایی است، فاز دوم مطالعاتی آن با هماهنگی پارک علم و فناوری آغاز شده و تبدیل این فرودگاه به فرودگاهی مسافربری نیز از دیگر ظرفیت هایی است که باید به آن توجه داشت. بحث سوخت رسانی فرودگاه پیام نیز باید مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد.
آذری جهرمی همچنین گفت: مشکلى که وجود دارد این است که استفاده بیش از حد از فرودگاه امام باعث شده است که یک ظرفیت بزرگ در البرز دیده نشود.
وی عدم شفاف سازى در حوزه حمل و نقل و مسافربرى این فرودگاه را نامطلوب دانست و گفت: بحث اشتغال در البرز مهم تلقى می شود. زیرا به دلیل حجم مسافر و مهاجر پذیرى این استان باید این امر  ساماندهى شود. چراکه باوجود ایجاد اشتغال بسیار در البرز، همچنان به شغل نیاز است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرک گلخانه ای هشتگرد که الگویی موفق در این حوزه است حقآبه آن را گرفته و به مسکن مهر داده اند که مشکلات فراوانی را برای فعالان این عرصه پدید آورده است.
وی به چند مشکل در البرز اشاره کرد و گفت: مشکل اول پرداخت سخت تسهیلات بانکی به متقاضیان و دومین مشکل نبود یک نمایشگاه بین المللی در البرز است که خلا بزرگی برای عرضه محصولات به شمار می رود.
جهرمی به اهمیت مبارزه با قاچاق در راستای اقتصاد مقاومتی هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه البرز بارانداز قاچاق استان تهران شده است که نظام مبارزه با قاچاق نیاز به حمایت جدی و امکانات بیشتر دارد و اگر قاچاق در البرز ساماندهی شود بازار بزرگ قاچاق در پایتخت از بین می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *