مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶

پیام آماده انجام پروازهای مسافربری است/ استان تعهدات خود را محقق سازد

سردار عباسعلی محمدیان فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کرد و از نزدیک از پیشرفت ابعاد چندگانه شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام مطلع شد.

سردار عباسعلی محمدیان فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کرد و از نزدیک از پیشرفت ابعاد چندگانه شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام مطلع شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ، دکتر سعید زرندی مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام طی سخنانی اظهار داشت : مجموعه پیام در سال های ۶۹ بر اساس ایده حمل کالا بین شرق و غرب شکل گرفته است .
وی افزود در دوره های قبل زیرساخت ها را پایه ریزی کردند تا زمان حال که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماموریت ایجاد شهرک های دانش بنیان را برای این مجموعه تعریف نمود و قرار شد این شرکت ها در پیام فعالیت خود را آغاز کنند.
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود:  برای فعالیت شرکت های دانش بنیان محدوده ۱۸ هکتاری در فاز سوم در اختیار آنها قرار دادیم که خوشبختانه استقبال خوبی صورت گرفته است.

از سوی دیگر در بخش بین المللی نیز با مشارکت مشاوران سنگاپوری در حال راه اندازی شهرک ICT هستیم که امیدوارم با شرایط موجود بتوانیم شرکت های بین المللی را جذب کنیم.
دکتر سعید زرندی در بخش دیگری از سخنانش افزود مسافربری شدن فرودگاه پیام در سال های گذشته  دغدغه مردم و مسوولان استان بود و با اتفاقاتی که در حوزه کارگو افتاد ؛ این پروازها در پیام به صفر و یک پرواز رسید و چون خواسته مسافربری، یک خواسته استانی بود پیرو جلسات متعدد در مرداد ماه ۹۶ وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز فرودگاه مسافربری را صادر کردند.

وی افزود : به محض صدور مجوز آنچه که وظایف ما بود پیگیری نمودیم و ۸۰ درصد از آنچه که بر عهده ما بود به نتیجه رسیده است.
دکتر زرندی یادآور شد : در جلسات مختلفی که بین مسوولان استان و وزارتخانه برگزار گردید قرار شد تا مسوولان استان مسیر دسترسی به فرودگاه از طریق امتداد بزرگراه آیت الله هاشمی را آماده سازی کنند، علاوه بر این وضعیت دفن زباله در حلقه دره که یک معضل ملی است با اراده مسوولان استان متوقف شود که اگر این اهداف محقق گردد پیام آماده کار است.

دکتر زرندی خاطر نشان ساخت، دیوار کشی و راه های دسترسی به فرودگاه و ساخت رمپ ها از دیگر تعهدات استانی است که باید انجام شود تا حالت مسافربری فرودگاه به فعلیت رسد.
زرندی زیرساخت های فعلی که در مجموعه فرودگاه آماده ارائه خدمات برای پروازهای مسافربری است را سرمایه قابل توجه دانست و افزود اگر می خواستیم تاسیساتی مثل این را بسازیم به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم و اکنون که زیرساخت ها آماده است بقیه مسوولان کمک کنند تا پروژه مسافربری شدن فرودگاه به نتیجه برسد که تحقق این هدف برکات زیادی برای استان دارد.
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام خاطر نشان ساخت : اگر شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام  خواسته باشد به اهداف تعیین شده دست پیدا کند باید حدود ۶ میلیارد دلار سرمایه جذب کند و مجموعه استان باید برای رسیدن به این هدف فعال شوند.
شکوفایی اقتصادی در سایه امنیت شکل می گیرد
سردار عباسعلی محمدیان فرمانده نیروی انتظامی استان البرز نیز طی سخنانی اظهار داشت : در این جلسه فرصتی پیش آمد تا با مجموعه پیام از نزدیک آشنا شده و پیرامون موضوعات  مشترک رایزنی و تبادل نظر شود.

فرمانده انتظامی البرز افزود تغییر کاربری که قرار است انجام شود و فرودگاه خدمات مسافربری ارائه دهد بالطبع وظایف نیروی انتظامی در این موضوع سنگین تر می شود و امروز فرصتی دست داد تا در این خصوص تبادل نظر شود .

سردار محمدیان افزود موضوعاتی که در این جلسه مورد گفتگو قرار گرفت در صورت به ثمر نشستن موجب رفاه حال ساکنان استان و شهرهای همجوار خواهد بود و بر اساس وظایفی که قانون برای ما تعریف کرده برای کمک به مجموعه پیام اعلام آمادگی می کنیم.
وی افزود : تامین امنیت مهمترین وظیفه نیروی انتظامی است و حفظ امنیت مناطق صنعتی اهمیت مضاعف دارد.
سردار محمدیان با اشاره به حساسیت مسوولان کشوری بر حفظ امنیت در مناطق مختلف کشور اظهار داشت :  در دیداری که قبل از حضور در استان البرز با وزیر کشور داشتم اشاره شد حفظ امنیت در استان البرز می تواند موجب جذب سرمایه بیشتر و شکوفایی اقتصادی استان شود و اعتقاد دارم سرمایه گذارانی که ایجاد اشتغال  می کنند بزرگترین عبادت را انجام می دهند.
فرمانده انتظامی استان البرز یادآور شد : حضوری که امروز در پیام داشتم آشنایی بیشتری با این مجموعه ایجاد نمود و اگر اطلاع رسانی بیشتر شود قطعا شاهد استقبال بیشتری از سرمایه گذاران و کارآفرینان خواهیم بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *