مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۶

پیشنهاد ایجاد شهرک شیلات و کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی پیام توسط معاون وزیر جهاد کشاورزی

حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور در دیدار با  دکتر زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل  و اعضای هیئت مدیره شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام این منطقه را مناسب ترین مکان جهت ایجاد شهرک شیلات و کشاورزی در کشور دانست .

 

حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور در دیدار با  دکتر زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل  و اعضای هیئت مدیره شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام این منطقه را مناسب ترین مکان جهت ایجاد شهرک شیلات و کشاورزی در کشور دانست .  

        به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات هوایی پیام ، در ابتدای این دیدار دکتر زرندی  ضمن خوش آمد گویی به تشریح برنامه های توسعه  ای بیست گانه شرکت خدمات هوایی  و منطقه ویژه اقتصادی پیام  پرداخت .

          وی  با بیان این که یکی از وظایف مدیران، تعیین راهبردها و برنامه ریزی اجرایی جهت  توسعه بیشتر است گفت: با هدف تحقق برنامه های اجرایی و گسترش ظرفیت، امکانات و نوع فعالیتهای منطقه ویژه اقتصادی پیام وظایف اهداف و افق چشم انداز منطقه مورد بازبینی قرار گرفته و در این راستا  به منظور فعال نمودن و استفاده بیشتر از توانمندی های موجود ، برنامه های توسعه ای در قالب ۲۰ طرح، تحت عناوین فاوا، زیرساخت، امور اقتصادی، سرمایه گذاری و هوانوردی در نظر گرفته شد.

            ایشان همچنین با اشاره به وجود معظلات منطقه ، بخصوص وجود مرکز دفن زباله حلقه دره در مجاورت فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی آن را عاملی بازدارنده در توسعه تجارت داخلی و خارجی ، گسترش تبادلات اقتصادی در منطقه بیان کرد و افزود : با پیگیری های  مکرر مجموعه هیئت مدیره  در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار و مدیران استانی برگزار میگردد این مساله  مطرح  و در حال پیگیری جهت تعیین تکلیف است .

          در ادامه این نشست رئیس سازمان شیلات کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی ، منطقه ویژه اقتصادی پیام  را بستر مناسبی  جهت سرمایه گذاری داخلی و خارجی  برشمرد و افزود : برای رشد و توسعه این منطقه باید مشکلات و موانع تملک اراضی حل شود .

          وی همچنین ضمن اشاره به نقش اداره امور اراضی و دیگر دستگا ه های مرتبط در جهت رفع مشکل  مالکیت زمین های متعلق به پیام افزود : اداره جهاد کشاورزی ضمن اعلام آمادگی همکاری برای رفع این مشکل پیگیر برگزاری جلسات با   حضوردستگاه های مرتبط با محوریت  منطقه ویژه اقتصادی پیام خواهد شد .

          صالحی ضمن اشاره به  نشست دکتر روحانی  با تجار، برای رفع موانع و مشکلات آنها  در حوزه تجارت بین الملل اعلام کرد : با حمایت دولت سازمان توسعه تجارت ایران پیگیر راه اندازی منطقه آزاد گمرکی میباشند که اجرایی  شدن این  موضوع نوید برقراری ارتباط مطلوب اقتصادی کشور ایران با کشور های منطقه وراسیا را می دهد .

           معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات کشور  ضمن اعلام آمادگی برای معرفی سرمایه گذاران داخلی و خارجی و امضای تفاهم نامه جهت ایجاد شهرک شیلات و کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی پیام ،  این منطقه را به لحاظ وجود فرودگاه بین المللی  مناسب ترین مکان جهت هاب ارسال محصولات کشاورزی وشیلات ایران به کشور های منطقه اوراسیا دانست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *