مشاهده برنامه پروازی

تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۷

با حضور معاون وزیر ict

جلسه استقرار قطب مرکز داده در منطقه ویژه اقتصادی پیام انجام شد

صبح امروز هیاتی از سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت کشور و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در کرج حضور یافته و در جلسه استقرار قطب مرکز داده در منطقه ویژه اقتصادی پیام شرکت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام، در ابتدای این جلسه که دکتر رسول سرائیان؛ معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و دکتر صادق عباسی شاهکوه؛ مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور به عنوان میهمان ویژه حضور داشتند؛ دکتر زرندی مدیر عامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ضمن ارائه گزارشی کوتاه درباره طرح جامع پیام گفت: در سال ۹۶ و سالهای آتی رویکرد اصلی ما در منطقه ویژه اقتصادی پیام، پذیریش شرکت های ict، دانش بنیان، های تِک، الکترونیک و دارویی است.

دکتر رسول سرائیان؛ معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: توضیحات ارائه شده و گزارشات دکتر زرندی نوید این را می دهد که می توان کل اکوسیستم و زنجیره ارزش ict را در منطقه ویژه اقتصادی پیام پیدا کرد و این یعنی اینکه ما می توانیم هزینه تمام شده تولید خدمات ict را چه از بعد تجهیزات و چه از بعد خدمات با تمرکز بیشتر و با اشتراک گذاری هزینه زیرساخت ها به شدت کاهش دهیم. لذا هر چه این زنجیره کامل تر شود؛ منفعت آن برای سرمایه گذار بیشتر خواهد بود.

دکتر صادق عباسی شاهکوه؛ مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور نیز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی درباره منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: الحمدلله فضایی که امروز مشاهده کردیم نشان می دهد که پیام در مسیر درستی قرار گرفته است.

دکتر عباسی درباره اقدامات پیش روی شرکت زیرساخت در صورت ایجاد قطب دیتاسنتر در منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام، منطقه ای ویژه برای بخش ict کشور است و ان شاءالله همین که مقدمات ایجاد دیتاسنتر فراهم شود ما نیز به عنوان شرکت زیرساخت ایستگاهی که سابق بر این در پیام داشته ایم را تقویت خواهیم کرد چرا که برای مراکز داده و شرکت های ict بحث اتصال به شبکه بین الملل و شبکه کشور بسیار مهم است که قطعا با تقویت این موارد رنگ و بوی ict در پیام بیشتر خواهد شد.

شایان ذکر است که در حاشیه این جلسه، میهمانان از سالن ترمینال مسافری پیام، فاز ۳ منطقه ویژه اقتصادی و یکی از شرکت های نیروگاهی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید به عمل آوردند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *